Ülkemizde son yıllarda kredi kartı kullanıcı sayısının büyük bir hızla katlanarak artması ve artık pek çok kişinin ödemelerinde kredi kartını tercih etmeleri sayesinde kredi kartı veren bankalar arasında da rekabet yükselişini sürdürmektedir. Kredi kartına para yükleme ve harcadıkça kazan kampanyaları ile kredi kartı kullanıcılarına çeşitli imkanlar sağlanırken biriktirilen paralarla bedava alışveriş yapılması sağlanmaktadır. Peki, kredi kartındaki parayı öğrenme işlemi nasıl yapılır?

Kredi Kartındaki Para Puan 

Yapılan alışveriş tutarlarının yanı sıra aynı zamanda yeni kredi kartı almak, ek kart başvurusu işleminde bulunmak ve kredi kartının reklam kampanyalarından yararlanmak gibi pek çok nedene bağlı olarak bankalar hediye chip para, artı para ya da kredi kartı puanı gibi farklı isimlere sahip olan yüklemelerde bulunmaktadır.

Yüklenen bu paralar kredi kartı üye işyeri ortaklarında kullanılmakta olunup bu sayede bedava alışveriş yapılmasına olanak sağlanır. Özellikle de bayram, anneler günü, yılbaşı ve sevgililer günü gibi özel günlerde artan kredi kartı işlem hacminden yararlanmak isteyen bankalar hediye chip para ve puan yükleme kampanyaları düzenlemektedir.

Ne Kadar Chip Param, Bonusum, Artı Param Var?

Kredi kartına yüklenen para puanlarınızı öğrenmek için kredi kartı ekstresi üzerinden yer alan ilgili bölüme bakabileceğiniz gibi bankanın kredi kartı internet şubesi ve müşteri hizmetleri telefon numarası üzerinden de bilgi almanız mümkündür.