Kredi Kartındaki CVC/CVV Güvenlik Kodu Nedir? Neresinde Yazar?

Banka Kartı Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım ?
Banka Kartı Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım ?

Kredi kartı kullananlar özellikle de kredi kartıyla internet üzerinden alışveriş yapanlar kredi kartı CVC veya CVV güvenlik kodu hakkında yeterli bilgiye sahiptir. Bazen faturalarınızı yatırmak bazen de güvenilir bir siteden alışveriş yapmak için kredi kullanmanın yasal ve uygun yolları bulunuyor.Sahasında güvenlik önlemlerini üst düzeye çıkarmak için bankaların kredi kartı üzerinde yaptığı uygulamalar müşteriyi koruma adına olumlu sonuç vermektedir. 16 haneli kredi kartı numaranızı paylaştıktan sonra işleminizin sonuçlanması için kredi kartının ön yüzünde bulunan CVC kodunu paylaşmanız işlemi sonlandırma açısından önemlidir kredi kartındaki CVC/CVV güvenlik kodu nedir dediğimiz zaman özellikle uzaktan yapılan işlemlerde bir güvenlik unsuru olarak tamamlayıcı göreve sahip rakamlar olarak karşımıza çıkmaktadır. İnsanların hesabını güvende olması ve bununla beraber kredi kartı kullanımının herhangi bir sorun oluşturmaması için bu gece güvenlik kodu gerçekten etkili bir çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kredi Kartındaki CVC/CVV Güvenlik Kodu Kartın Neresinde Yazar?

Kredi kartınızın ön yüzünde imza şeridinin üzerinde bulunan rakamlar her zaman aklınızda olsun. Uzaktan gerçekleştirmek istediğiniz ödeme işlemlerinde çoğu zaman bu numarayı hatırlamak veya kartınıza bakarak bu numarayı tuşlamak sorunu çözmektedir. Kredi kartının bir yüzünde 16 haneli banka hesap numarası bulunmaktadır. Tam tersi yüzeyde ise imza şeridi üzerinde bulunan rakamın son 3 hanesi ve ya sadece 3 haneli bir rakam güvenlik kodu olarak adet ara kredi kartını koruyan ve daha rahat kullanmanıza yardımcı olan bir unsur olarak dikkat çekmektedir.

Kredi Kartındaki CVC Güvenlik Kodu Nerede Kullanılır?

Aslında yazımın başında bu konuyla ilgili detaylı olmasa da dolaylı olarak bilgi vermiş durumdayız. Burada anlatılmak istenen şeyi kredi kartının işlem özelliklerini en iyi şekilde değerlendirmek olarak görülebilir. Uzaktan işlem dediğimiz zaman gerek telefonla gerekse de internet ve benzeri imkânları kullanarak kredi kartınızı değerlendirme şansına sahip olduğunuzu hatırlatalım. Bu gibi durumlarda kartınızın işlem yapabilmesi için sizin bazı güvenlik aşamalarında gereken işlemi yapmanız büyük önem taşımaktadır. Uzak mesafeden de olsa CVC güvenlik kodu işlemi sorunsuz ve güvenli bir şekilde sonuçlandırmanıza katkı sağlamaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Kredi Kartı Limiti Nedir, Nasıl Öğrenilir?

CVC Kodu Ne İşe Yarar?

CVC güvenlik kodu güvenilir ve sorunsuz işlem tamamlama konusunda kredi sahiplerinin emniyet sübabı gibidir. Kartınızın diğer bilgileri işlenmiş olsa ve alışveriş devam ediyor olsa bile en son olarak güvenlik kodunu onaylamadınız sürece bu alışveriş gerçekleşmez ve hesabınızdan para çıkışı olmaz. Yine de sizin için avantajlı bir seçenek olarak gördüğünüz alışverişleri tamamlamak için CVC güvenlik kodu paylaşımı işlemi sorunsuz bir şekilde sonuçlandırmanız için gereklidir ve size yardımda bulunur.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.