Kredi Kartında Takibe Düşme

Borsa Ne İşe Yarar?

Dünyanın en çok kullanılan ödeme araçlarından biri olan kredi kartı dikkatli kullanılmadığı durumlarda ne yazık ki oldukça tehlikeli sonuçların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Önceleri kredi kartı asgari ödeme tutarı yatırılmaya başlanırken bir süre sonra kredi kartı borcu birikmeye başlayarak ödenemeyecek bir tutarın ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Kredi Kartı Borcumu Ödeyemiyorum

Kredi kartı borcunu ödemede sorun yaşayan kişilerin kullanabilecekleri farklı yöntemler bulunmaktadır. Burada önemli olan kişinin kredi kartında takibe düşmeden borçlarını ödemeyi başarabilmeleridir. Çünkü kredi kartında takibe düşme durumunda kişinin kredi notu ortalaması düşürülmekte ve kredi kullanamayacak seviyeye çekilmektedir.

Kredi Kartında Takibe Düşmek

Kredi kartı borcunun son ödeme tarihi gelmesine rağmen borcun ödenmemesi durumunda banka ilk olarak kredi kartını kullanıma kapatmakta ve ardından müşterisinin borcunu ödemek için alacak takibini başlatmaktadır.

Kredi kartında takibe düşmek bankanın borcun tahsili için avukatları aracılığı ile gerekli girişimlere başlamasıdır. Yani kredi kartı borcu nedeniyle bankanın avukatı tarafından alacak davası başlatılması durumunda kişinin kredi kartı takibine düştüğü kabul edilir.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.