Kredi kartı kullanan kişilerin bilmeleri gereken bilgilerden biride kredi kartı CVC kodu bilgisidir. Özellikle de kredi kartı ile internetten alışveriş yapmak isteyen kişilerin mutlaka alışverişlerini tamamlamaları için bu kodu yazmaları istenmektedir. Peki, kredi kartında CVC kodu nerede yazar?

Kredi Kartı CVV Kodu Nerede Yazar?

Bu kod kişinin kredi kartını fiziki olarak elinde bulundurduğunu göstermesi amacı ile kullanılmaktadır. Kredi kartının arka yüzeyinde yer alan imza bandının üzerinde yer alan 3 haneli bir koddur.

Bu kodu girmeden kesinlikle mail order olarak bilinen uzaktan çekim ve internetten alışveriş yapılmasına izin verilmemektedir. Bu nedenle cvc kodu bilgisinin istenilen alana kredi kartı son kullanma tarihi ile beraber girilmesi gerekmektedir.

Kart doğrulama kodu olarak ta biline bu kod imza şeridinde yer alan rakamların son 3 hanesinden oluşur ve istenilen alana sadece bu 3 rakamın girilmesi gerekmektedir.

Bu rakamlar girilerek verilen onayın ardından kredi kartı internete açıksa yapılan alışverişe onay alınarak tamamlanır. Günümüzde artık internet siteleri daha düşük fiyatlar sunduğu için internetten alışveriş daha fazla tercih edilmektedir.