Kredi kartımı kaybettim, ne yapmam gerekir? Birçok insan kullanmakta olduğu bazı şeyleri kaybeder ve bu durum gayet normal olarak karşılanır ancak kaybolan şey kredi kartı ise; kişi haklı olarak hemen telaşa kapılır. Bu olay karşısında ilk yapılması gereken işlem bankayı arayarak kredi kartını kullanıma kapattırmak olacaktır.

Kredi kartını kapattıran kart sahibi ilk önce şu sorunun cevabını aramaya başlar; kredi kartımı kaybettim yenisi ne zaman gelir?

Kredi Kartım Kaybolursa Ne Yapmalıyım?

Kredi kartınızın kaybolması ile birlikte hiç zaman kaybetmeden bankanızın telefon bankacılığını arayarak kartı kullanıma kapattırmanız gerekir. Bu sayede kullanıma kapatılan kredi kartının başka kişiler tarafından kullanılması engellenmiş olur.

Ancak, bazı kişiler kredi kartını kaybetmesine rağmen hemen kapatmak yerine kartlarını sağda solda aramayı tercih ederler. Bu yapılan en büyük yanlışlardan biridir. Böyle durumlarda hiç zaman kaybetmeden kartın kullanıma kapatılması gerekir.

Kredi Kartım Kaybolursa Ne Yapmalıyım

Kredi Kartım Kaybolursa Ne Yapmalıyım?

Kredi Kartımı Kaybettim Yenisi Ne Zaman Gelir?

Kredi kartımı kaybettim yenisini ne zaman alırım? Diyorsanız, endişe etmenize gerek yok çünkü bankanız en kısa süre içerisinde yenisini adresinize gönderecektir. Kredi kartının kaybolması durumunda bankanıza kapatma emri verdiyseniz, yeni kart talebiniz aynı gün işleme alınacaktır.

Yeni kredi kartı kaç günde gelir, sorusunu soranlara net bir tarih vermek mümkün olmasa da, ortalama teslim süresinin 7-14 gün olduğunu belirtmek isteriz. Belirtilen bu süre içerisinde kartınız kurye ile adresinize getirilecektir.

O tarihte adreste olmayacağınızı düşüyorsanız, banka şubesinden alabileceğinizi de hatırlatmak isteriz. Ancak, yeni kart başvurusu sırasında adres yerine banka şubesinden almak istediğinizi belirtmeniz gerekir.

Kredi kartınızın kaybolması durumunda, kartınızı bulan kişinin şifrenizi tahmin etmesi oldukça güç bir durumdur. Eğer şifreniz 1234 gibi rakamlardan oluşuyorsa, bu şifreyi tahmin etmek hiç de zor olmayacaktır. Kartınızın temassız özelliği aktif ise; işte, o zaman bir başkası kartınız ile alışveriş yapabilir. Kartınızı kullanıma kapattırmanız durumunda hiçbir özelliği çalışmayacaktır.