Kredi kartı kullanıcılarının internetten alışveriş yaparken çok dikkatli olmaları gerekir. Güvenilir internet alışveriş siteleri üzerinden alışveriş yapılmasının hiçbir sakıncası yokken özellikle de piyasa fiyatlarının çok daha altına düşük fiyatlarla satış yapan internet sitelerine temkinli yaklaşılması gerekir. Yüksek limitli kredi kartı kullanıcıları ne yazık ki kredi kartı dolandırıcıları için potansiyel hedef olarak görüldükleri için bu kişilerin daha da dikkatli olmaları gerekir.

Kredi Kartıyla İnternetten Alışveriş

Kredi kartı ile internetten alışveriş yapılabilmesi için öncelikle alışverişte kullanılacak olan kredi kartının internetten alışverişe açık olması gerekir. Genelde tüm kredi kartları internetten alışveriş yapmaya kapalı olarak gönderilmekte olup kartın alışverişe açılması için bazı işlemlerin yapılması gerekir.

İş Bankası Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açtırma 

İş Bankası kredi kartınız ile internetten alışveriş yapmak istiyorsanız kartınızın internetten alışverişe tanımlı olup olmadığınızı kontrol etmeniz gerekir. Bunun için kullanabileceğiniz farklı yöntemler bulunmakla beraber bunların en kolayı olarak İş Bankası müşteri hizmetleri telefon numarası yer almaktadır.

İş Bankası müşteri hizmetleri üzerinden sesli yanıt sistemini kullanarak kredi kartı numarası ve kredi kartı şifresi bilgilerini girerek daha sonra müşteri hizmetleri temsilcisine bağlanmaktır. Bu sayede kredi kartı internet alışverişine açtırılır.

Bir diğer yöntem ise İş Bankası internet şubesi üzerinden kredi kartı menüsünü kullanarak kendi işleminizi gerçekleştirmektir. Ancak bu işlemi yapmak için mutlaka İş Bankası internet şubesi kullanıcısı olmanız ve İş Bankası internet şubesi şifresi almış olmanız gerekir.