Kredi kartı kullanıcılarının sıklıkla yaşadıkları sorunlardan biride kredi kartının kırılmasıdır. Özellikle de sürekli kalabalık çantalarda olan ya da cüzdanı sıkışık olan kişiler bu sorunu daha sık yaşamaktadır. Kredi kartının kırılması durumunda kişinin bankayı arayarak hemen kredi kartı yenileme talebi oluşturması mümkündür. Yeni kredi kartınız elinize yaklaşık 5 iş günü içerisinde ulaşacaktır.

Kredi Kartı Kırılırsa Çalışır Mı?

Aslında kredi kartının günümüzde kullanılan bölümü chip alanlarının olduğu bölgelerdir. Bu chip olan bölge kredi kartı POS cihazı içine sokulur ve kişisel verilerinize ulaşılması sağlanır.  Kredi kartının bu bölümünün kırılması durumunda ne yazık ki kredi kartı kullanılama bir hale gelir. Ancak bu kısmın sağlam olması durumunda POS cihazı chip olan bölgeyi okuyacağı için kredi kartını kullanmaya devam etmeniz mümkündür.

Kredi Kartım Kırıldı Yenisi Ne Zaman Gelir?

Kırılan kredi kartının yenisi bankalar arasında farklılıklar göstermekle beraber yaklaşık olarak 5 iş günü içerisinde teslim edilmektedir. Bankanın ilk önceliği kırılan kredi kartını mümkün olan en kısa sürede teslim ederek harcamalarınıza devam etmenizi sağlamaktır.