Kredi Kartı Red Nedenleri

Borsa Ne İşe Yarar?

Kredi kartı almak istiyorum diyen kişilerin doldurmuş oldukları kredi kartı başvuru formu evrakları bankaların ilgili departmanları tarafından değerlendirilmeye alınmaktadır. Bu değerlendirme sonucunda yapılan başvuruların bir bölümü onaylanırken bir bölümüne ise kredi kartı reddi kararı çıkmaktadır.

Neden Kredi Kartı Alamıyorum?

Kredi kartı onayı alınmaması konusunda yaşanan en büyük sorun kişinin borçları nedeni ile yasal takip altına girmesidir. Bu aynı zamanda kara listeye girmek için de neden sayıldığı için yapılan kredi kartı başvurusu onaylanmaz. Kara listedekilere kredi kartı veren bankalar bulunmadığı gibi aynı zamanda bu kişilerin bir daha kredi kullanmalarına da bankalar tarafından izin verilmemektedir.

Düşük Kredi Notu

Kredi kartı almak için kişinin belirli bir kredi notu ortalaması olması gerekmektedir. Genelde bankalar kredi notu 1300 puan ve üzerinde olan müşterilerine kredi kartı onayı vermekte olup yüksek riskli kredi notu ortalamasına sahip olmak kredi kartı red nedenleri arasında yer almaktadır.

Çalışmayana Kredi Kartı Veren Banka 

Kredi kartı onayı almak isteyen kişilerde aranılan şartlardan biride kişinin belgelenebilir düzenli bir gelire sahip olmasıdır. Bu nedenle ev hanımlarına kredi kartı verilmediği gibi işsizlere kredi kartı verilmesi de ne yazık ki mümkün olmamaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.