Kredi Kartı Puanıyla Alışveriş Nasıl Yapılır?

Günümüzde bankalar daha fazla kişiye ulaşmak için çeşitli kredi kartı kampanyaları düzenlemekte olup bunların arasında en çok öne çıkanı kredi kartı puanı uygulamasıdır. Bilindiği üzere bankalar kredi kartı ile alışveriş yapan müşterilerinin yapmış oldukları her alışveriş üzerinden belirli oranda para puan kazanmalarını sağlamaktadır. Kazanılan bu puanlar ise alışveriş yapılırken para yerine kullanılır.

Kredi Kartı Puanı Nasıl Kullanılır?

Kredi kartı puanınızı kullanmak için tercih edebileceğiniz farklı yöntemler bulunmaktadır. Bunlardan ilki anlaşmalı mağazalar üzerinden alışveriş yaparken para yerine kredi kartı puanı kullanmaktır. Bunun için ödeme yaparken kasiyere ödemenizi kredi kartı puanı ile yapmak istediğinizi söylemeniz yeterlidir.

İkinci bir seçenek ise kredi kartı puanlarıyla alışveriş yapılan siteler üzerinden sanal alışveriş yaparak puanlarınızı harcamaktır. Bu siteler sürekli olarak anlaşmalı olduğu kredi kartı markalarını değiştirdiği için alışveriş yapmak isterken kullanacağınız puanı biriktirdikten sonra bu siteleri takip etmeye başlamanız gerekir. Yine çok tercih edilen bir diğer yöntemde kredi kartı puanıyla uçak bileti almaktır.

Bu amaç doğrultusunda çıkarılan özel kredi kartı ürünleri bulunmakta olup ING Pegasus Plus Kart ve Miles And Smiles kredi kartı bu alanda en en çok tercih edilen iki kredi kartı olarak öne çıkmaktadır. Bu kredi kartları sayesinde yaptığınız harcamalardan bedava uçak bileti almak için çeşitli fırsatlar sunulur. Tüm bunlara ek olarak kredi kartı puanı için düzenlenen kampanyaları takip ederek daha kısa sürede daha fazla puan biriktirmeniz mümkündür.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.