Kredi kartı kullanıcı sayısının büyük bir hızla artması nedeni ile bankalar daha fazla kişiye kendi ürünlerini kullandırmak amacı ile çeşitli kampanyalar düzenlemektedir. Bunlardan biri de kredi kartı puanı kampanyasıdır. Tüm kredi kartlarında para puan ya da chip para uygulaması bulunmakta olup günümüzde artık kredi puanı ile internetten alışveriş bile yapılabilmektedir.

Kredi Kartı Puanı Nasıl Öğrenebilirim?

Kredi kartı puanınızı öğrenmek çok kolaydır. Bunun için kredi kartı ekstresi üzerinde yer alan kredi kartı puanı alanını incelemeniz yeterli olacağı gibi aynı zamanda kredi kartı sorgulama hizmeti sunan müşteri hizmetleri telefon numarası hizmetinden de yararlanmanız mümkündür. Yine kredi kartı internet sitesi üzerinden kimlik numaranız ve kredi kartı şifresi ile giriş yaparak ta kredi kartı puanı sorgulaması yapabilirsiniz.

Kredi Kartı Puanı İle Alışveriş

Kredi kartınızda bulunan puan ile alışveriş yapmak isterseniz mutlaka bankanın POS cihazı bulunan bir yer bulmanız gerekir. Yine kurum ile bankanın anlaşması bulunmalıdır. Kullandığınız kredi kartınızın internet sitesi üzerinden anlaşmalı kurumları ve satış noktalarını öğrenebilirsiniz.

Kredi Kartı Puanı İle Alışveriş Yapılan Siteler

Kredi kartınızı kullanarak puan karşılığında alışveriş yapabileceğiniz siteleri en kolay kullandığınız kredi kartı müşteri hizmetleri telefon numarası ve sitesi üzerinden öğrenmeniz mümkündür. Çünkü bu siteler anlaşmalarını aylık olarak güncellemekte olup bu bilgiler sürekli yenilenmektedir.