Kredi kartı almak günümüzde eskiye göre daha kolaydır. Ancak müşteriler kredi kartı başvurusu sırasında ya da kredi kartı başvurusundan sonra beklemedikleri durumlarla karşılaşabilmektedirler. Kredi kartının nasıl alındığını öğrenmek için yazımızı okuyun.

Kredi kartının nasıl alındığı konusunda günümüzde dahi sorulan sorular vardır. Aslına bakarsanız bunlar haklı sorulardır. Çünkü kredi kartı başvurusu yapmak kolay olsa da insanlar çoğu zaman kredi kartı alamayabilmektedirler. Bankalar zaman zaman insanlara bir kredi kartları olmadığı için kredi kartı vermeyebilmektedirler. Ancak bu son derece şaşırtıcı bir durumdur. Çünkü insanlar zaten kredi kartları olmadığı için kredi kartı almak istemektedirler.

Bankaların bu gerekçe ile kredi kartı başvurularını reddetmeleri müşterilerin zihinlerini karıştırmaktadır. Ancak özellikle üniversite öğrencilerine çok kolay bir şekilde verilebilen bu kredi kartının maaşlı çalışan kişilere neden zaman zaman verilemediğini anlamak oldukça zordur. Siz de kredi kartı almak istiyorsanız ve önünüze bazı engeller çıkıyorsa bu durumun nedenlerini anlamak için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Kredi Kartı Başvurusu Yapmak Zor Mudur?

Kredi kartı için başvuru yapmak günümüzde oldukça kolaydır. Bunun için kredi kartına başvurmak istediğiniz bankanın websitesine girerek başvurunuzu kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik başvuru için T.C.kimlik numaranızı, cep telefonunuzu ve istediğiniz kredi kartı limitini girmeniz yeterli olmaktadır. Bazı bankalar mesleğinizi, maaş bilgilerinizi ve ev adresinizi de öğrenmek isteyebilmektedir.

Kredi kartı başvurusu yapmanın diğer bir yolu eğer zaten müşterisi olduğunuz bir banka varsa o bankaya ait mobil bankacılık uygulamasından başvuru yapmaktır. Yani eğer o bankada bir vadesiz mevduat hesabınız varsa ya da o bankada maaşınızı aldığınız bir hesabınız varsa kredi kartı başvurunuzu mobil bankacılık uygulamasından yapabilirsiniz. Zaten hesabınız olduğu için mobil bankacılık uygulamasını da kullanabilirsiniz.

İnternet banacılığı şifrenizi almanız bu işlemi gerçekleştirmeniz için yeterlidir. Mobil bankacılık uygulamalarında başvurunuzu yapmanız için bölümler vardır. Bu kategorilere girdiğinizde ilgili yerlere istenen bilgileri yazarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Müşterisi olduğunuz bankalardan ya da maaşınızı aldığınız bankalardan kredi kartı almanız diğer bankalardan kredi kartı almanızdan daha kolaydır. Bu yüzden kredi kartı almaya karar verdiğinizde öncelikle müşterisi olduğunuz bankaları denemelisiniz.

Kredi Kartı Başvurusu Neden Reddedilir?

Kredi kartı başvurunuzu bankalar zaman zaman reddedebilirler. Hatta bazı bankalar hiçbir gerekçe göstermeden bu başvuruları reddedebilmektedirler. Bu durumda yapmanız gereken şey kredi notunuzu kontrol etmektir. Kredi kartı başvurunuz kredi notunuz düşük olduğu için reddedilmiş olabilir. Ayrıca bazı bankalar kredi kartınızın olmaması gibi nedenlerle de kredi kartı başvurunuzu reddedebilirler.

Red almanız durumunda yapmanız gereken şey başka bir bankadan düşük limitli bir kredi kartı almak ve bunu bir ya da iki ay kullanmaktır. Bunu yaptığınızda başka bir bankadan daha üst limitli bir kredi kartı başvurunuza onay almak daha kolay olacaktır. Eğer kredi notunuz düşük olduğu için başvurunuz reddedilirse bu durumda kredi notunuzu yükseltmek için varsa, mevcut kredi kartınızın borcunu ödeyebilir ya da düşük limitli kredi kartı alarak iki ya da üç ay boyunca bunu kullanmayı deneyebilirsiniz.