Acil para lazım diyen pek çok kişinin aklına ilk olarak her an kullanıma hazır olarak ceplerinde bekleyen kredi kartı ürünleri gelmektedir.

Ancak kredi kartından para çekmek hem yüksek faiz hem de yüksek masraf anlamına geldiği için mümkün olduğunca tercih edilmemelidir. Bunun yerine kredi kartı limitini nakite çevirme yöntemleri araştırılarak en uygun olanına karar verilmelidir.

Kredi Kartından Taksitli Alışveriş Yapmak 

Kredi kartı ile taksitli alışveriş yaparak bu alışverişi daha sonra iptal ettirmek oldukça mantıklı bir çözümdür. Pek çok şirket bu işlem karşılığında alacağı peşin olarak geri ödemeyi tercih etmektedir.

Ancak bazı bankalarda taksitli alışveriş iadesi için her yeni taksit hesap kesim tarihinde ekstreye yansıtıldığı anda eksi işlem yapılarak kapatılmaktadır. Tek çekim yapılan işlemlerde iade yapılması durumunda özellikle de büyük perakende satış mağazalarında kasada nakit iade indirimi gerçekleştirilmektedir ki bu da kredi kartını zahmetsiz bir şekilde nakde çevirme imkanı sağlar.

Kredi Kartından Taksitle Altın Alıp Satmak 

Pek çok kuyumcu artık kredi kartı ile altın alış satış işlemi yapmaktadır. Hatta kredi kartını nakde çevirmek isteyen kişiler altın satış fiyatı olan yüksek tutardan kredi kartı ile altın satın alırken ardından hemen bu altınları altın alış fiyatı üzerinden geri almış gibi görünerek para vermektedir. Senetle para veren kuyumcular olarak ta bilinen bu kişiler bu sayede ellerinde fiziki altın ile işlem yapan altın alış satış fiyat farkı üzerinden para kazanmaktadır..