Bankaların kullandırmış olduğu ödeme araçları arasında yer alan kredi kartları bugün tartışmasız dünyanın en güvenilir ödeme araçları olarak kabul edilmektedir. Ancak, her kredi kartının belirli bir limiti bulunur ve kredi kartı sahibi olan kişi bu limite bağlı olarak belirlenen sınırlar dahilinde alışveriş yapabilir. Özellikle de çok sık taksitli alışveriş yapan kişilerin limitleri büyük oranda azalmaktadır.

Kredi kartı limitinin aşılması durumunda banka ekstradan kredi kartı limit aşım ücreti tahsil ederken böyle bir limit hakkı bankanız tarafından tanımlanmadı ise de kredi kartı yetersiz bakiye hatası verilerek işlem reddedilmektedir. Bu tip istenmeyen durumlar ile karşılaşmak istemeyen kişilerin ise kredi kartı limitini öğrenmeleri gerekir. Peki, kredi kartı limiti nasıl öğrenilir?

“Kredi kartı limitimi nasıl öğrenebilirim?” sorusunu yönelten kişilerin kullanabilecekleri 3 farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki bankanın müşteri hizmetleri telefon numarasını aramaktır. Bu numara üzerinden kredi kartı numaranız ve şifrenizi girmeniz durumunda sesli yanıt sistemi üzerinden bu bilgiye ulaşmanız mümkündür. Yine kredi kartı internet şubesi üzerinden de kendi limitinizi öğrenebilirsiniz. Kullanabileceğiniz en kolay yöntem ise kredi kartı ekstresi üzerinde yer alan kredi kartı limiti satırının karşısına bakmaktır.