Kredi kartlarında uygulanan alışveriş tutarı sınırlandırılmasına kredi kartı limiti adı verilmektedir. Her kredi kartının belirli bir limiti bulunmakla beraber bu limitin belirlenmesinde kişinin sahip olduğu kredi notu ortalaması ve belgelenebilir aylık gelir tutarı büyük oranda belirleyicidir. Hatta bazı durumlarda kredi notu yüksek olan ve borcunu düzenli olarak hiç gecikmeye düşmeden ödeyen kişilerin kredi kartı limitleri başvuru olmaksızın yükseltilmektedir.

Kredi kartı limiti öğrenme işlemi ise son derece kolaydır. Kişinin kendisine her ay düzenli olarak yollanan kredi kartı ekstresi üzerinde bu limit tutarı ayrı bir bölüm olarak gösterilirken yine kredi kartı müşteri hizmetleri telefon numaraları üzerinden ulaşabileceğiniz müşteri temsilcisi de size kredi kartı limiti hakkında bilgi verecektir.

Kredi kartı limit aşımı halinde aşılan tutar üzerinden ekstra masraf tahsil edilmesi yine yüksek tutarlı taksitli alışverişlerde kredi kartı limit yetersizliği gibi olumsuz durumlarla karşılaşmamak isteyen kişiler için ise kredi kartı limit arttırımı başvurusunda bulunma imkanı verilmektedir. Bankanın müşteri hizmetleri telefon numarası, kredi kartı internet sitesi ve yine kredi kartının ait olduğu banka şubeleri üzerinden şahsen başvuruda bulunarak kredi kartı limit arttırımı başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvurunuz kabul edilirse limitiniz otomatik olarak güncellenecektir.