Kredi kartı kullanan kişilere bankalar belirli bir kredi kartı limiti tanımlamaktadır. Bu kart limiti kişinin aylık geliri ve kredi notu ortalaması gibi farklı kriterlere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Peki, kredi kartı limiti arttırma / yükseltme nasıl yapılır?

Akbank Kredi Kartı Limit Arttırma 

Axess kredi kartı limit arttırma başvurularında dilediğiniz zaman Akbank Direkt İnternet’i , Akbank Direkt Mobil’i veya Akbank Şubeleri’ni ziyaret ederek, 444 25 25 Akbank Telefon Şubesi’ni arayarak veya Akbank ATM’lerini kullanarak limit artış talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca, düzenli limit artış talimatı vererek, limitinizin otomatik olarak güncellenmesini de sağlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma 

Ziraat Bankası kredi kartı kullanan kişilerin limit arttırma başvuruları için Ziraat Bankası şubeleri, Ziraat Bankası ATM’leri, Ziraat Bankası müşteri hizmetleri telefon numarası ve Ziraat Bankası internet sitesi üzerinden de limit arttırma başvurularında bulunmanıza imkan tanınmaktadır.

Kredi Kartı Limit Arttırımı Yapı Kredi 

Yapı Kredi Bireysel İnternet Şubesi’nden kredi kartlarınız için limit artırım talebinizini dilediğiniz zaman kolayca iletebilir, ayrıca düzenli limit artırım talebi verebilirsiniz. Bireysel internet şubesinde Kartlarım > Kart Hizmetleri > Limit İşlemleri adımlarından, talep edilen güncel gelir beyanı ve iş-meslek bilgilerinizin girişini yaparak limit artırım talebinde bulunabilir ve değerlendirme sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Kredi kartı limit artış talebinizi yapmak için, 444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı’nı aradıktan sonra 1 – 2 – 1’i tuşlayabilir, bu menüde kredi kartı ve müşteri limiti ile ilgili talebinize en uygun seçimi yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Kredi Kartı Limit Arttırma SMS 
SMS ile limit artırım talebinde bulunmak için, aralarında birer boşluk bırakarak sırasıyla LIMIT, kredi kartı numaranızın son 6 hanesi ve aylık net gelirinizi yazarak 4411’e SMS gönderebilirsiniz.