Kredi Kartı Kullanmadan Kredi Çekmek Mümkün Mü?

Borsa Ne İşe Yarar?

Kredi kullanmak isteyen kişilerin mutlaka belirli bir kredi notu ortalamasına sahip olmaları gerekir. Bu not ortalamasının hesaplanması için ise kredi notu hesaplaması yapılacak olan kişinin mutlaka 5 yıl içinde bankalardan kredili bir işlem yapmaları şartı bulunur. Ancak bu kredi kartı kullanmadan kredi çekmek mümkün değildir anlamına gelmez.

Kredi kartı kullanmadan kredi çekmek tabi ki mümkündür. Burada önemli olan kişinin ihtiyaç kredisi ve kredili mevduat hesabı gibi kredilendirme işlemlerinden yararlanmasıdır. Yani bankadan borç alarak işlem yapmanız ve bu borcu ödemeniz halinde kredi notu ortalamanız hesaplanabilir. Kredi kullanabilmek için ise kredin notu ortalamanızın mutlaka belirli bir seviyenin üstünde olması gerekir. Aksi halde kredi onayı alınması zorlaşırken aynı zamanda kullanılabilen kredi miktarı da azaltılmaktadır.

Yine günümüzde bazı bankalar kredi notu yüksek olan kişilere daha düşük ihtiyaç kredisi faiz oranları üzerinden kredi kullanma imkanı sunarken düşük kredi notu ortalaması olan kişilere ise kredi ödeme riski yükseldiği için daha yüksek kredi faiz oranları uygulamaktadır. Yani kredi notu ortalamanız ne kadar yüksek ise hem daha uygun kredi faiz oranları sunulmakta hem de daha yüksek miktarda kredi kullanımına izin verilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Kara Listeden Çıkmak İçin Neler Yapabilirim?

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.