Özellikle de cep telefonu ve tablet üzerinden çocukların yaptığı bilinçsiz harcamalar nedeni ile pek çok kişi kredi kartını internete kapattırmak istemektedir. Kredi kartı ile internetten alışveriş son derece avantajlı koşullardan yararlanılmasını sağlarken yine de bu hizmetten yararlanmak istemeyen kişilerin kredi kartını internete kapattırmak için başvuruda bulunmaları yeterlidir.

Kredi Kartımı İnternete Kapattırmak İstiyorum 

Kredi kartını internete kapattırmak isteyen kişilerin yapmaları gereken tek şey kredi kartını kullandıkları bankanın müşteri hizmetleri telefon numarasını aramaktır. Sesli yanıt sistemi üzerinden kredi kartı numarası ve kredi kartı şifre bilgilerini tıkladıktan sonra müşteri hizmetleri temsilcisi ile yapacağınız görüşme sonucunda kredi kartını internete kapattırma talebinde bulunmanız mümkündür.

Kredi Kartından Habersiz Çekim

Özellikle de play store gibi uygulamalar üzerinden bazen ailelerin haberi olmadan çocukları tarafından oynanan oyunlardan habersiz paralar çekilmektedir. Bu durumda hemen play store  para iadesi için hesabınızdan itiraz etmeniz gerekir. Play store ilk kez yapılan bu tip itirazlar sonucunda hemen parayı iade etmekte ve yaklaşık 15 gün içinde para hesaba iade geçmektir.

Bu tip sorunların yaşanmaması için isteyen kişilerin mutlaka kredi kartı bilgilerini play store gibi uygulamalara kayıt etmemeleri ve her satın alma işleminde kredi kartı numarası, kredi kartı son kullanma tarihi ve kredi kartı güvenlik numarası bilgilerini elle tek tek girmeleri korunmalarını sağlayacak en büyük adımdır. Kredi kartından habersiz çekim yapıldığının fark edilmesi durumunda hemen kredi kartı müşteri hizmetleri aranılarak bilgilendirilmelidir.