Kredi kartlarının kullanıcılara sağladığı en büyük avantajlardan biride kefilsiz senetsiz taksit yapılmasını mümkün kılmasıdır. Günümüzde giyimden elektroniğe pek çok üründe kredi kartı olan kişiler alışverişlerini vade farksız olarak ya da düşük vade farkı oranları ile taksitlendirme imkanına sahiptir.

Taksitli Alışveriş

Kredi kartınız ile taksitle alışveriş yapmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken tek nokta alışveriş yapacağınız mağazanın kredi kartınız ile anlaşmalı olmasıdır. Çünkü bazı bankalar sadece anlaşmalı olduğu noktalarda kredi kartına taksit imkanı sunarken yine taksitli alışveriş yapılabilmesi için kartın takılacağı POS cihazının mutlaka kredi kartının ait olduğu bankaya ait olması gerekmektedir.

Artı Taksit Kampanyaları 

Taksitli alışveriş yapmayı seven kişiler için bankalar dönemsel olarak artı taksit kampanyaları düzenlemektedir. Bu kampanyalar ile banka alışveriş yaptığınız mağazanın size sunduğu taksit hakkına ilave olarak artı taksit seçeneği sunar. Bu seçenek sayesinde örneğin 4 taksit ile yapacağınız ödemeyi bankanın verdiği +3 taksit seçeneği sayesinde toplam 7 taksitle ödemeniz sağlanır.

Kredi Kartı Borcumu Ödeyemiyorum 

Kredi kartı borç batağı ile mücadele eden pek çok kişinin yaptığı ortak hata kredi kartı ile hesapsızca üst üste sürekli taksit yapmalarıdır. Bu nedenle bir süre sonra kredi kartı daha siz hiç harcama yapmadan üst üste binen taksitler nedeni ile yüksek tutarlarda yeni aya başlangıç yapar. Yani kredi kartı ekstresi kesildikten sonra yeni giren taksitler ile ödeme tutarınız artış gösterir.