Hiç ödeme yapmayacakmış gibi hor kullanılan kredi kartları ne yazık ki bir süre sonra kredi kartı sahibi olan kişinin son derece yüksek tutarlarda borçlanmasına neden olmaktadır. Oluşan borç için zamanında önlem alınmazsa birikerek artmaya devam eden borç bir süre sonra ödenemeyecek boyutlara ulaşır.

Bu nedenle kredi kartı kullanırken son derece dikkatli olunması gerekir. Özellikle de kredi kartı borcunu o ay tam yatıramayan kişilerin kesinlikle borçlarını sıfırlayana kadar bir daha kredi kartlarını kullanmaları borcun artmaması açısından son derece önemlidir. Kredi kartı kullanıcılarını borç batağına sürükleyen en büyük hatalardan biride üst üste çok sayıda taksitli alışveriş yapılmasıdır.

Biriken taksitler bir süre sonra kişi hiç harcama yapmadan aylık kredi kartı borcunun son derece yüksek rakamlara ulaşmasına neden olur ki bunun üstüne harcama yapmaya devam eden kişi borcu ödeyemeyecek duruma gelir. Peki, kredi kartı borcu ödenmezse ne olur?

Kredi Kartı Borcunu Ödemezsem Ne Olur 2017 - 2018

Kredi Kartı Borcunu Ödemezsem Ne Olur 2017 – 2018

Kredi kartı borcunu ödemediğiniz ilk ay hemen banka tarafından kredi kartına bloke konulur ve kartınız borcunuzu ödeyene ya da en azından kredi kartı borcu asgari ödeme tutarı yatırılana kadar kullanıma kapatılır. Banka tarafından aranırsınız ve banka borcunuzu ödemenizi ister. İkinci ekstre döneminde de borcun ödenmemesi durumunda bloke durumu devam eder. Kredi kartı borcunun 3 hesap dönemi üst üste ödenmemesi durumunda ise kredi kartınız iptal edilir ve borcun tahsili için hakkınızda yasal işlem başlatılır.

Kredi Kartı Borcu Ödenmemesi Durumunda Ne Olur ?

Kredi kartınızın borçlarını ödenmemesi durumunda ilk olarak banka size uyarı gönderir.İkinci uyarında tebligat gönderir ve en son 3.uyarında ise eve hacize gelir genel olarak bankaların işleyişi bu şekildedir.