Yeni çıkarılan kanunlar ile beraber kredi kartı borç batağı oluşma riskini azaltmak amacı ile kredi kartı borcunu ödemeyen kişilerin kredi kartları kullanıma kapatılmaktadır. Yani kredi kartı son ödeme tarihi geçmesine rağmen en azından kredi kartı asgari ödeme tutarı olan kısmı yatırmayan kişilerin kredi kartları kullanıma kapatılmaktadır.

Kredi Kartı Borcumu Ödeyemiyorum 

Kredi kartınızı ödemekte zorlanıyor ancak kartınızı kullanmaya devam etmek istiyorsanız bu durumda borcu ödememek yerine banka ile iletişim kurarak sorunun çözümüne odaklanmanız gerekir. Eğer geçici bir nakit sıkışıklığı yaşıyorsanız bu durumda ilk iş olarak kredi kartı ekstre erteleme talebinde bulunabilirsiniz. Ancak bir sonraki ay daha yüklü bir ödeme yapacağınız için bu konuda dikkatli olmanız çok önemlidir.

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme 

Yine kredi kartı borcu konusunda ödeme sıkıntısı yaşayan kişilerin kredi kartının kullanıma kapanmadan sorunun çözümü için kullanabilecekleri yöntemlerden biride kredi kartı borcunu taksitlendirmektir. Kredi kartı taksitlendirme hizmetinden yararlanan kişilerin borçları 9 aya kadar taksitlendirmekte ve her ay kredi kartı ekstresine harcama olarak yansıtılarak tahsil edilmektedir.

Kredi Kartı Borcumu Ödedim 

Gecikmeye düştükten sonra kredi kartı borcunu ödeyen kişiler “kredi kartı borcumu ödedim ne zaman açılır?” sorusudur. Normal şartlar altında kişinin borcunu kapatmasının hemen ardından birkaç saat içerisinde kartın otomatik olarak kullanıma açılması gerekir. Ancak işlemin 3 iş günü içerisinde tamamlandığı durumlarda yaşanmaktadır. Kredi kartı kullanan kişinin sık sık borcunu ödemede sorunlar yaşaması, kredi notunun düşmesi ya da kara listeye girmesi gibi durumlarda banka borç ödense dahi kredi kartını iptal etme hakkını kullanabilir.