Kredi Kartı Borcundan Nasıl Kurtulurum?

Bankaya Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapmalıyım ?
Bankaya Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapmalıyım ?

Kredi kartını kullanırken hesapsız harcamalarda bulunmak ve taksitli alışveriş yaparken üst üste taksitlerin bindirilmesi gibi pek çok sorun kredi kartı borcunun birikmesine neden olmaktadır. Özellikle de aylık bütçe planlaması yapmadan yaşamak ne yazık ki paranın plansız harcanması nedeniyle daha da ciddi zorlukların yaşanılmasını kaçınılmaz bir hale getirmektedir.

Kredi Kartı Borcumu Ödeyemiyorum

Kredi kartı borcu nedeni ile ödeme zorluğu yaşayan kişilerin ilk etapta hemen kredi kartlarını kullanmayı bırakmaları gerekir. Kredi kartı asgari ödeme tutarı yatırılarak sanki hiçbir şey olmamış gibi kredi kartını kullanmaya devam etmek yapılan en büyük hatadır. Bu hata sonucunda borç sürekli olarak artar. Kredi kartı asgari ödeme borcu yatırılmazsa zaten kart otomatik olarak kullanıma kapatılır.

Kredi Kartı Borcu Ödeme 

Kredi kartı borcunu kapatmak için kullanabileceğiniz ilk yöntem hemen bankanızı arayarak kredi kartı taksitlendirme başvurusunda bulunmaktır. Kredi kartı son ödeme tarihi geçmesine rağmen borcunu ödemeyen kişiler taksitlendirme başvurusunda bulunmaya hak kazanır. Banka borcun üzerine faiz ekler ve borcu bu faiz tutarı ile yeniden hesaplayarak taksitlendirir.

72 Ay Yapılandırma 

Yeni uygulamaya alınan borçların yapılandırılması ile beraber 72 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanımı yani borç kapatma kredisi kullanımına izin verilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Kredi Kartı Asgari Tutar Hesaplama

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.