Getirilen pek çok sınırlamaya rağmen ne yazık ki bankaların kural tanımazlıkları nedeni ile pek çok kişi hala yüksek kredi kartı borcu sorunu ile uğraşmak zorunda kalmaktadır. Peki, kredi kartı borcundan dolayı hapis cezası var mı?

Kredi Kartı Hapis Cezası 

Kredi kartı kullanan kişilerin normalde borçlarını ödemedikleri için hapis cezası almaları kesinlikle söz konusu değildir. Ancak kredi kartı yapılandırma hizmetinden yararlanan kişilere bu işlemler esnasında borç muvafakatnamesi imzlatıldığı için yapılandırılan kredi kartı borcu ödenmezse ne yazık ki sözleşmede yer alan maddeler uyarınca kredi kartı borcumu ödeyemiyorum diyen kişinin hapis cezası alması kaçınılmazadır.

Kredi Kartı Borcu Yapılnadrıma 

Kredi kartı borcunu ödemek için çareler arayan kişilerin ilk tercih ettikleri yöntemin başında kredi kartı borcu yapılandırma hizmeti yer almaktadır. Özellikle de 72 ay yapılandırma hizmetinin sunulması ile beraber artık pek çok kişi borçlarını taksitle zorlamadan ödeyebilmektedir. Ancak borcunu ödemeyen kişilerin hapis cezası ile karşı karşıya kalacaklarını unutmayarak ya ödeyebileceklerinden kesin olarak emin oldukları sözleşmeleri imzalamaları ya da asla böyle bir imza atmamaları gerekmektedir.