Kredi kartı borcumu ödeyemiyorum diyen kişilerin sayıları her geçen gün artarken bankaların bu sorun için getirdikleri önemli çözüm önerilerinden biri de kredi kartı taksitlendirme işlemidir. Peki, kredi kartı taksitlendirme işlemi nasıl yapılır?

Kredi kartı borcunu taksitlendirmek isteyen kişilerin yapmaları gereken tek şey kredi kartının ait olduğu banka şubesi ya da bankanın müşteri hizmetleri telefon numarasını arayarak borç taksitlendirme başvurusunda bulunmaktır. Ancak kredi kartını borcunu taksitlendirmek için banka mutlaka belirli bir tutarda masraf tahsil eder ve bu masrafın yanı sıra ayrıca borç üzerinden faiz işletilir.

Kredi kartı borcu taksitlendirme başvurusu ardından banka gerekli hesaplamaları yapar ve kredi kartı borcu taksitlendirme hesaplama işleminin ardından onayınız alınarak taksitlendirme işlemi gerçekleştirilir. Sizinde onay vermenizin ardından kredi kartı borcu sıfırlanır ve sıfırlanan borç her ay kredi kartı ekstrenize taksitler halinde harcama olarak yansıtılır. Bu tutar aynı zamanda kredi kartı asgari ödeme tutarı içerisine dahil edilir ve düzenli olarak ödemeniz talep edilir.