Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır ?

Mart Ayı Türkiye Açlık ve Yoksulluk Sınırı 2018
Mart Ayı Türkiye Açlık ve Yoksulluk Sınırı 2018

Kredi kartı borcumu ödeyemiyorum diyen kişilere sunulan çözüm yollarından biride kredi kartı borcu yapılandırma yöntemidir. Kredi kartı kullananların aylık harcamalarda kendilerine belirli bir bütçe koymamaları ya da sürekli üst üste taksitli alışveriş yapmaları gibi farklı nedenlere bağlı olarak bir süre sonra yüksek bir tutarda kredi kartı borcu ile karşı karşıya kalınması kaçınılmazdır.

72 Ay Yapılandırma

Kredi kartı borcumu ödemek istiyorum diyen kişilere sunulan en büyük avantaj yeni çıkarılan 72 ay yapılandırma seçeneğidir. Yeni çıkarılan kredi kartına taksit sınırlandırılmasının kaldırılması, 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanılmasına izin verilmesi gibi bankacılık uygulamalarının içinde yer alan kredi kartı 72 ay vadelendirme seçeneğinden yararlanmak isteyen kişilerin bankalarına başvuruda bulunmaları yeterli oluyor.

Kredi kartı 72 ay yapılandırma başvurusunda bulunan kişilere bankalar onay vererek borçlarını 72 aya varan vadelerde ödeme imkanı sağlarken bazı bankalar sadece gecikmeye düşen kredi kartı borçlarının onaylanmasına izin veriyor.

Kredi Kartı Borcu 

Kredi kartını kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta her ay belirli bir harcama limiti belirlenmesi ve bu limitin aşılmamasıdır. Yine sürekli taksitli alışveriş yapmak ta kredi kartı limiti tutarının dolmasının yanı sıra kredi kartının her ay yüksek bir harcama tutarıyla başlamasına neden olduğu için de işin çıkılmaz bir hale gelmesine neden olabilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Kredi Notu Yükseltme Yöntemleri Nelerdir ? Nasıl Yükseltilir ?

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.