Kredi kartı borcumu ödeyemiyorum diyen kişiler için sunulan alternatif ödeme yöntemlerinden biride kredi kartı borcu taksitlendirme hizmetidir. Bu sayede borcun taksitlendirilerek kolay bir şekilde ödenmesi sağlanır. Ancak bankanın kredi kartı borcu taksitlendirme başvurusunu kabul etme zorunluluğu bulunmadığı gibi kişinin illaki borcu olduğu bankaya başvuruda bulunma zorunluluğu da bulunmamaktadır. Yani isteyen kişilerin başka bankaya başvuruda bulunması mümkündür.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma 

Bankalara olan borcu nedeni ile ödeme zorluğu yaşayan kişilere sunulan kolaylıklardan biride kredi kartı borcu yapılandırma hizmetidir. Bu hizmetten yararlanmak isteyen kişilerin ilk yapmaları gereken bankaya başvuruda bulunarak borcunu ödeyemediğini söyleyerek kredi kartı borcu yapılandırma başvurusunda bulunmaktır. Banka başvurunuzu değerlendirerek kredi kartı borcu taksitlendirme başvurunuzu kabul edecek ya da reddettiğini bildirecektir.

72 Ay Yapılandırma 

Kredi kartı borcunu yapılandırmak isteyen kişilere sunulan hizmetlerden biride 72 ay yapılandırma seçeneğidir. Bu seçenekte isteyen kişilere borçlarını 72 aya kadar taksitlendirerek çok daha kolay bir şekilde ödeme imkanı sağlanır. Ancak bu hizmetten yararlanmak isteyen kişilerin mutlaka vadeyi seçerken dikkatli olması ve boş yere uzun vadeler seçmemesi gerekmektedir. Çünkü seçilen vade aynı zamanda ödenecek olan faiz yükünü arttırmakta olup bu da boş yere çok daha yüksek faiz ödemek anlamına gelecektir.

Banka Borcu Yapılandırma 2017

2016 yılında çıkarılan 72 ay yapılandırma hizmetinden yararlanmak isteyen kişilerin 2017 yılında da bu hizmetten yararlanmaları mümkündür. Bunun için bankanıza başvuruda bulunarak kredi kartı borcu yapılandırma başvurusu için form doldurmanız yeterlidir.