Bilinçsiz kullanılan kredi kartları bir süre sonra kullanıcıların büyük bir borç batağına sürüklenmesine neden olmaktadır. Kredi kartı borçları bulunan kişilere ise müjde gibi bir haber geldi. Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılan açıklama ile beraber kredi kartı borcu olan kişiler borçlarını dilerlerse 72 aya kadar taksitlendirerek kolaylıkla ödeyebilecekler.

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme 

Kredi kartı borcu olan ve yüksek faiz oranları nedeni ile bir türlü borçlarını ödeyemeyen kişilere sunulan büyük bir avantaj olan taksitlendirme imkanı ile toplamda 17.5 milyarlık kredi kartı borcunun taksitlendirilmesi hedefleniyor. Henüz plan aşamasında olan uygulamanın Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından yapılacak olan düzenlemelerin ardından uygulamanın hayata geçirilmesi bekleniyor.

Uygulamanın daha da sevindirici olan bir diğer yanı ise kredi kartı borçları yanı sıra kredi borçları olan kişilerin de kampanyadan yararlanması olacak. Yani ihtiyaç kredisi borcumu ödeyemiyorum diyen kişilerinde borçları da 72 aya kadar vadelendirilecek ve bu sayede çok daha düşük kredi taksit tutarları ile borçların daha kolay ödenmesi sağlanacak. Resmi Gazetede yayımlanması beklenen 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi de yine tüketicilerin yüzünü güldüren bir başka yeni uygulama olarak öne çıkıyor.