Kredi kartı borcu olan kişilere bankalar tarafından sunulan kolaylıklardan biride kredi kartı borcu yapılandırma hizmetidir. Zaten çıkarılan son yasa ile beraber borcunu ödeyemeyen kişilere 72 ay kredi kartı yapılandırma hizmeti de sunulmaktadır. Özellikle de kredi kartı borcu nedeniyle kara listeye girenler bu hizmetten yararlanarak kara liste affı hakkı kazanmaktadır. Peki, kredi kartı borcu taksitlendirme ile kara listeden çıkma işlemi nasıl gerçekleştirilir?

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme 

Bankaya borcum var diyen kişilere sunulan en büyük kolaylıklardan biride kredi kartı borcu yapılandırma hizmetidir. Üstelik çıkarılan yeni yasa ile beraber kredi kartı borcu 72 ay yapılandırma hizmeti sunulmakta olup bu sayede borcu olan kişilerin borçlarını istedikleri kadar uzun vadeye yayarak ödemelerine izin verilmektedir. Bu avantajdan yararlanmak isteyen kişilerin borçlu oldukları bankanın en yakın şubesini ziyaret ederek kredi kartı borcu yapılandırma başvurusunda bulunmaları yeterlidir.

Kara Listeden Çıkmak 

Çıkarılan torba yasa tasarısı ile beraber kara liste affı da resmen yürürlüğe girmiş oldu. Bu haktan yararlanarak kara listeden çıkmak isteyen kişilerin tek yapmaları gereken ise kara listeye girmelerine neden olan banka borcunu kapatmaktır. Zaten kara liste borcu kapatan kişiler kara listeden çıkmak için dilekçe yazmak gibi ek bir işlem yapmalarına gerek kalmadan otomatik olarak bu haktan yararlanarak kara listeden çıkmaya hak kazanacaktır. Yani kara listeden çıkmak için tek yapmanız gereken mutlaka bankaya olan borcunuzu kapatmaktır.