Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme

Borsa Ne İşe Yarar?

Hayat şartları her gecen gün zorlaşması nedeni ile insanların maddi imkânları kısıtlanmaktadır. Bundan ötürü de taksitli ve sonra ödemeli yöntemlere gitmektedir. Kredi kartları bu imkânları sağladığı için bir evde birden fazla kişide kredi kartı bulunmaktadır. Düzenli kullanıldığı takdirde fayda sağlayan kredi kartları düzensiz kullanımda, gereksiz harcamalar sonucunda sorun olmaya başlanmaktadır.

Özellikle kredi kartı ile yapılan alışverişlerin harcamadan sayılmaması önüne geçilemeyen borçlanmalara yol açmaktadır. Bu aşamada da birçok kullanıcı borç batağına batmakta ve kredi kartı borçlarının askeri tutarını dahi ödeyememektedir.

Kredi kartı borcu taksitlendirmenin ne gibi avantajı vardır?

●Kart borcunu 3 ay ödememe durumunda bankanız sizi avukat yolu ile mahkemeye verecektir. Bu durumda da hem avukat parası vermek zorunda kalacaksınız hem de borcunuzun tamamını ödemek zorunda kalacaksınız. Borç taksitlendirme işlemi ile bu sorunlarla karşılaşmazsınız.

●Borcunuzu taksitlendirdiğiniz için kredi puanınız da düşmeyecektir. Taksitlendirme sonucunda düzenli ödeme yaparsanız kredi notunuz yükselecek ve bu avantajınıza olacaktır.

●Borcunuzu düzenli şekilde zorlanmadan ödeyebileceksiniz. Bu durumda sizi ekonomik olarak zorlamayacaktır.

Bu durumda neler yapılabilir?

Öncelikle kredi kartı borcunuzun askeri tutarını iki ay boyunca üst üste yatırmamanız durumunda kartınızı bankanız kullanıma kapatır. Hal böyle olunca da faiz işlemeye başlar. Bu durumda yapılması gereken en önemli çözüm kredi kartı borcu taksitlendirme işlemidir.

Kredi kartı borcu taksitlendirme işlemleri

●Bankanız tarafından hesap özeti bilgileriniz gönderildiği zaman borç yapılandırma işlemine başlayabilirsiniz.

●Öncelikle bankanızla konuşmanız ve bankanızla anlaşarak borcu yapılandırma yöntemine gitmenizde fayda vardır. Bankanız sizlere kart borcunuzu kapatacak miktarda kredi çekmenizi sağlayacaktır. Daha sonra kart borcunuz ödenerek size çektiğiniz kredi taksitler sunacaklardır.

●Taksit sayısını geliriniz doğrultusunda belirleyebilir ve rahat bir şekilde ödeyebilirsiniz.

Eğer ki bankanız size yeni kredi vermiyorsa;

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Şeker Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

●Aracı kurumları araştırmanız ve en güvenli olanı seçmeniz sizler için daha avantajlı olacaktır.

●Aracı kurumdan kredi taksitlendirmesi isterken sözleşmeye dikkat etmelisiniz. Aracı kurum sizin adınıza bankaya borcunuzu öder ve sizin gelirinize göre taksit imkânı sağlar. Sizlerde taklidin günü geldiğinde aracı kuruma ödersiniz. Yani bir nevi kredi kartı borcu taksitlendirme işlemi yapmış olursunuz. Tek farkı bankaya değil de borcunuzu aracı kuruma ödemiş olursunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.