Farklı ihtiyaçlar için kredi kullanmak mümkünken aynı zamanda bankalara borcu olanlar da bu borçlardan kurtulmak için kredi kullanmayı tercih etmektedir. Özellikle de kredi kartı borcu olan kişilerin bu borçları kapatmak için ilk tercih ettikleri yöntem ihtiyaç kredisi kullanmak olmaktadır. Peki, kredi kartı borcu kredi kullanmaya engel mi?

Kredi Kartı Borcu Kapatma Kredisi 

Kredi kullanmak isteyen kişilerin onay alması belirli şartlara bağlıdır. Bunlardan ilki ve en önemli kişinin sahip olduğu kredi notu ortalamasıdır. Düşük kredi notu olması kişinin kredi onayı alma ihtimalini düşürürken özellikle de yüksek riskli kredi notu ortalaması olan kişilerin kredi kartı onayı almaları ne yazık ki mümkün olmamaktadır.

Ödenmeyen kredi kartı borcu olan kişilerin kredi notu ortalaması bundan olumsuz etkilendiği için böyle durumlarda kişi vakit kaybetmeden hemen borcunu kapatmak için gerekli girişimlere başlamalıdır. Yani not ortalaması düşürülmeden önce borcun kapatılması amaçlanmalıdır.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma 

Son çıkarılan yasa ile beraebr 72 ay yapılandırma hakkının tanınması ile beraber kredi kartı borcu kapatma kredisi çekmek yerine kredi kartı yapılandırma başvurusunda bulunmak çok daha avantajlı bir hale getirilmiştir. Bunun için kişinin kredi kartı kullandığı bankayı ziyaret ederek  “borçlarımı yapılandırmak istiyorum” demesi yeterlidir. Bu sayede size sunulan 72 ay yapılandırma hakkından yararlanmanız sağlanır. Ancak 72 ay yapılandırma yapan bankalar tarafından başvurun reddedilme hakkıda bulunmaktadır.