Kredi kartı borcu olan kişilere bankaların sunduğu ödeme yöntemlerinden biride kredi kartı borcu yapılandırma hizmetidir. Özellikle de yeni çıkarılan 72 ay yapılandırma hizmeti son derece cazip bir fırsattır.

72 Ay Yapılandırma Yapan Bankalar 

İlgili yasal düzenlemenin Resmi Gazete’de yayımlanması ile beraber artık yasal olarak her banka “borcumu ödeyemiyorum” diyen müşterisine 72 ay kredi kartı yapılandırma hizmeti sunmakla mükelleftir.

Ancak bazı bankalar yapılandırma desteği için kesinlikle borcun gecikmeye düşmüş olmasını şart koşmaktadır. Yani kredi kartı borcu yapılandırma hizmetinden yararlanmak isteyen kişilerin mutlaka kredi kartı son ödeme tarihi geçmesine rağmen borçlarını yatırmamış olması gerekmektedir.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma 

Kredi kartı borcunu ödemekte zorlanan kişilerin kredi kartı yapılandırması için kredi kartının ait olduğu bankayı kimlik belgeleri ile ziyaret etmeleri yeterlidir. Burada banka müşterisinin kredi notu verilerini inceleyerek başvuruyu değerlendirmeye alacaktır.

Yani bankanın kredi kartı yapılandırma başvurusun kabul etme hakkı olduğu gibi reddetme hakkı da bulunmaktadır. Burada önemli olan başvuruda bulunan kişinin 72 ay yapılandırma şartları için uygun bulunmasıdır.