Pek çok kişi acil nakit para ihtiyaçlarını karşılamak ya da ihtiyaçlarını gidermek için bankaların sunduğu kredili ürünleri kullanırken hesapsızca yapılan harcamalar bir süre sonra ödeme sıkıntısı yaşanmasına neden oluyor. Özellikle de kredi kartı borcu çok kısa sürede çok yüksek miktarlara ulaşırken oluşan borç yığını öğrenmek isteyen kişiler “kredi kartı borçlarımı nasıl öğrenirim?” sorusunu yöneltiyor.

Kredi Kartı Borcu Öğrenme 

Kredi kartı borcunu öğrenmek isteyen kişilerin kullanabilecekleri farklı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemler kredi kartı ürünün sahibi olan bankaya göre değişkenlik göstermektedir. Ancak kredi kartı borcu, kredi kartı limiti ve kredi kartı dönem içi harcama tutarı bilgilerine kredi kartı ekstresi üzerinden ulaşmanız mümkündür.

Kredi kartı ekstresinin postada gecikmesi gibi durumlara karşı olarak ekstrenin bankanıza “kredi kartı ekstresi mail adresime gelsin” diyerek talepte bulunarak kredi kartı ekstresi e posta adresinize gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra bankaların müşteri hizmetleri telefon numaraları üzerinden kredi kartı numarası ve kredi kartı şifresi bilgilerinizi girerek borç tutarınızı öğrenmeniz mümkündür.

Findeks Risk Raporu 

Bankaya olan tüm borçlarını tek bir sayfa üzerinden görmek isteyen kişilerin kullanabilecekleri en kolay hizmet Findeks risk raporu sorgulaması yapmaktır. Bunun için Findeks internet sitesi üzerinden Findeks üyeliği ile başvuruda bulunmaktır. Bunun ardından kredi risk raporu alan kişiler bankalardan kullandıkları kredili ürünleri tek bir sayfa üzerinden görebilmekte ve toplam borç tutarlarını öğrenebilmektedir.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma 

Borcunuzu öğrendikten sonra dilerseniz banka ile irtibata geçerek kredi kartı 72 ay yapılandırma başvurusunda bulunma hakkınız da vardır. Burada önemli olan banka ile irtibata geçerek “kredi kartı borcumu ödeyemiyorum” diyerek yapılandırma talebinizi bankaya iletmektir.