Sokağa çıkıp bir anket yapsanız, karşılaştığımız her 3 kişiden ikisinin birden fazla kredi kartı sahibi olduğunu öğrenebilirsiniz. Türkiye’de, kredi kartlarının toplam limiti maaşının 2 katından fazla olan binlerce banka müşterisi var. Birinin borcunu kapatmak için diğerini, diğerinin limiti bitince bir diğerini kullanmak neredeyse alışkanlık haline geldi. Ay başında alınan maaş yetmeyince, kredi kartı kullanımı da kaçınılmaz oluyor. Ne yazık ki bilinçsiz kullanıldığından kredi kartı kullanımı borç batağına kadar sürüklüyor. Aldığınız maaş var olan kredi kartı borçlarınızı ödemeye anca yetiyor ve her geçen gün biraz daha borca giriyorsanız, kredi kartlarınızdan artık kurtulmalısınız. Peki, bunu nasıl yapacaksınız? Bugün birçok banka, müşterilerine var olan borçlarını ödemelerine yardımcı olmak için kredi kartı borcu taksitlendirme olanağı sunuyor. Tüm kartlarınızı tek bir takside bağlayarak, düzenli bir ödeme ile kredi kartı borçlarınızı azaltarak bitirebilirsiniz. Bu hizmeti sunan bankalardan biri;

AKBANK 

Akbank ile diğer bankalardaki kredi kartı borçlarınızı da Akbank Axess kredi kartınıza aktarabilirsiniz. Akbank’ın taksitli borç transfer ürününü kullanarak, uygun faiz oranları ile kredi kartı borç taksitlendirme yapılmaktadır. Bu transfer işlemi için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Bu uygulamadan Axess kredi kartı sahipleri yararlanabilir. Akbank kredi kartı borç taksitlendirme işleminden yararlanmak istiyorsanız, 444 00 11 Akbank Cep Kredi’yi arayarak ya da Akbank’ın Direkt Mobil uygulamasını indirerek ya da Akbank’ın internet şubesinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.Banka, uygun faiz oranları ile var olan borçlarınızı toplamda 9 taksite kadar bölebiliyor.

Garanti Bankası 

Var olan kredi ve kredi kartı borçlarınızı ödeyemediğiniz durumlarda, kredi notunuzun düşmemesi ve borcunuzdan dolayı yasal takibe alınmamak için Garanti Bankası borç yapılandırma hizmetinden yararlanabilirsiniz.Önceden verilen kredi ya da Garanti Bankası kredi kartlarınıza ait var olan borçlarınız için, yeniden yapılandırma yani borç taksitlendirme yaparak, var olan borçlarınızı bir araya toplayarak düşük miktarda taksitlere böldürerek rahatça ödeyebilirsiniz. Borçlarınızı 9 taksite bölen banka, bir aydan fazla borcu olan müşterilerine kredi kartı borç taksitlendirme hizmeti sunmaktadır. Borcunuzu yapılandırmak için Alo Garanti 444 0 333’ü arayabilirsiniz.

Finansbank

Var olan kredi kartı borçlarınızı rahatça yapabilmeniz için Finansbank da kredi kartı borç taksitlendirme seçeneği sunmaktadır. Kredi kartı ekstreniz için verilen bu hizmetten yararlanabilmek için, kart borcunuzun asgari tutarını ödemeniz gerekiyor. Asgari tutarını ödedikten sonra kalan dönem borcunuzu, Finansbank ile 6 ya da 9 aya varan vade seçenekleri ile geri ödeyebilirsiniz. Böylece borçlarınız bir sonraki aya devretmek yerine taksitlere bölünür, çok daha rahat ödersiniz. Örneğin asgari tutarını ödedikten sonra 1500 TL borcunuz için aylık 271 TL ile 6 taksit halinde ya da 187 TL ile 9 ayda ödeyebilirsiniz.

** Tabi bir de bankalar dışında bazı kurumlar var, kredi kartı borçlarınızı ödemek ve borç batağından kurtulabilmek için bu firmalara güvenmeyin ve işlerinizi yasal yollardan halledin böylece dolandırılmaktan kurtulun.