Kredi kartı borç mağdurlarına çözüm önerileri

Kredi kartı borç mağdurlarına çözüm önerileri

Belirli bir kazancınız varsa ve hayat standartlarınızı artırmak istiyorsanız kredi kartı kullanmaya başlamışsınızdır. Kredi kartınızı ilk kez aldığınız zaman kullanabileceğiniz yüklü miktarda paranın olduğunu düşünürsünüz. Hal bu ki gerçek hayatta yapmış olduğunuz alışverişlerde nasıl borç ediniyorsanız ve nasıl para vermeniz gerekiyorsa kredi kartı kullanımında da aynı durum söz konusu olacaktır.

Hesap kesim zamanında kartınızla yapmış olduğunuz alışverişin özeti borcunuzun aylık gelirinizden daha fazla tuttuğunu gösterecektir. Bu durum karşısında şaşıracak ve çözüm bulmaya çalışacaksınız. Ve bu durumda da kredi kartı borç mağduru olacaksınız. Kredi kartı borç mağdurları bu durumda yapması gereken bir takım işlemler bulunmaktadır. Bu işlemler şu şekildedir:

Nakit para tedarik edin

Kart borcu mağdurlarının imkanları doğrultusunda borçlarını ödeyebilmek için yapması gereken önemli adımlardan biri nakit para tedarik etmektir. Eğer ki elinizde nakit paraya çevirebileceğiniz ürünler varsa onları satarak borcunuzu kapatabilirsiniz. Yada bir tanıdığınızdan borç alma yoluna da gidebilirsiniz. Fakat burada dikkat edilmesi gereken nokta asla faiz ile borç almamanız olacaktır. Ve tanıdığınızdan da borç alsanız borç ile borç kapatılmayacağını unutmamalısınız.

Bankanıza borcunuzu ödeyemeyeceğinizi bildirin

Kredi kartı borç mağdurlarının yapması gereken ilk işlem bu durumu bankalarına bildirmek olacaktır. Çünkü bankalar kendi aralarındaki rekabet nedeni ile müşterilerini asla kaybetmek istemezler. Sizlere borcunuzu ödemeniz için çözüm yollarını sunacaktırlar. Borcunuzu yapılandırma, taksitli borç ödeme gibi değişik isimler altında borç ödemenizi kolaylaştıracaklar ve sizleri bu yükten uzun vadeli olarak kurtaracaklardır.
borç batağında iken bankanız dışından asla yardım almamanızı öneririz. Tefeci, senetle borç taksitlendiren kuruluşlar, nakit avans çekerek diğer bankanın borcunu ödeme gibi çabalar daha büyük sorunlar açacaktır.

Ekstra kazanç sağlayın

Kredi kartı borcu mağdurlarının yapabileceği başka bir yöntem ise ekstra kazanç sağlamaktır. Çünkü daha fazla harcamak için daha fazla kazanmak gerekir. Eğer ki geçmiş dönemde çok fazla harcamış iseniz ve bir sonraki ay da aynı şekilde harcama yapacaksanız ekstra kazanç sağlamanız gerekecektir. Bu durumda da borcunuz kadar fazladan kazanç sağlayarak borcunuzu kapatabilirsiniz. Eğer ki borcunuzu kapatacak ekstra kazancınız yoksa bir sonra ki ayda aynı şekilde borçlanacaksınız ve borcunuz iki katına çıkacaktır. Bu durumda da ödeyemediğiniz borç iki misli olacaktır

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ