Kredi kartı kullanıcılarının pek çoğu ne yazık ki belirli bir süre sonra sınırsız para harcama özgürlükleri varmış gibi davranmaları nedeni ile maddi sorunlar yaşamaktadır. Özellikle de kredi kartı borcunu kapatmak için bir diğer kredi kartını kullanmak yani borcu borçla kapatmak sorunun baskılanarak bir süre sonra patlak vermesine neden olmaktadır. Peki, “kredi kartı borç batağındayım” diyen kişilerin bu borç batağından kurtulmak için tercih edebilecekleri yöntemler nelerdir?

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma 

Kredi kartı borcunu yapılandırmak tercih edebileceğiniz en etkili yöntemdir. Bankaların sunduğu 72 ay yapılandırma hizmeti sayesinde tüm kredi kartı borcunuzu geniş bir vadeye yayarak çok rahat bir şekilde ödemenize olanak sağlanır. Ancak son derece yüksek bir kredi kartı faizi yükü ile karşı karşıya kalmanız kaçınılmazdır.

Kredi Kartı Borcu Asgari Ödeme Tutarı 

Borcunuz henüz çok yüksek bir rakamda değilse bu durumda kredi kartı asgari ödeme tutarını yatırmak ve kredi kartını borcun tamamını kapatana kadar bir daha kullanmamak ta tercih edebileceğiniz bir diğer yöntemdir. Bu yöntemde kredi kartı kullanılmadan borcun sabit tutulması ve her ay düzenli ödeme ile borcun sıfırlanması amaçlanır.