Kredi kartı kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli kurallar bulunmaktadır. Bu kurallara uymayan kişilerin ne yazık ki bir süre sonra büyük bir borç yükü ile karşı karşıya kalmaları kaçınılmazdır. Ülkemizde kredi kartı kullananların sayısı her geçen gün artarken aynı oranda kredi kartı borç batağı sorunuyla mücadele etmek zorunda kalan kişilerin de sayıları artış göstermektedir.

Kredi Kartı Borcumu Ödeyemiyorum 

Yapılan son açıklamalar ile beraber kredi kartı borç batağında olan kişilerin sayılarının katlanarak arttığı görülmektedir. Borç batağında olan kişilerin deneyebilecekleri ilk çözüm yolu kredi kartı borcu yapılandırma başvurusunda bulunmaktır.

Yeni çıkarılan yasa ile beraber kredi kartı borcuna 72 ay yapılandırma hakkı tanınmakta olup bu sayede biriken borçlarınızı taksitlendirerek çok daha kolay bir şekilde ödeyebiliyorsunuz. Ancak 72 ay yapılandırma bankalar bu haktan yararlanmak isteyen müşterilerinin mutlaka kredi kartı borcu ödeme konusunda gecikmeye düşmüş olmasını talep etmektedir.

Kredi Kartı Batağından Nasıl Kurtulurum?

Kredi Kartı Batağından Nasıl Kurtulurum?

Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne Olur ?

Kredi kartı borcunu ödemekte zorlanan kişilerin ilk yapmaları gereken birikmiş bir borç ile uğraşmamak adına hemen kartlarını kullanmayı bırakmalarıdır. Bu sayede kredi kartı borç batağı oluşması engellenir. Ancak bunu yapamayan ve büyük bir borç birikimi ile karşı karşıya kalan kişilerin kredi kartı borunu ödememeleri durumunda ilk karşı karşıya kalacakları sorun borç tahsili için yasal takip altına girmektir. Yasal takip sonucunda borçtan dolayı haciz getirilebilmektedir.