Kredi kartı sahibi olmak istediğiniz zaman size en uygun olan bankayı seçebilmek için kredi kartı hizmeti alabileceğiniz bankaları detaylı bir şekilde araştırmanız gerekiyor. Uygulanan faiz oranları ve kredi kartı kullanım avantajları bankalar arasında ufak tefek farklılıklar gösterebildiği için ilk olarak kendi bütçenize ve ihtiyaçlarınıza yönelik olan bankayı tespit etmeniz gerekiyor.

Bankaların müşterilerine sundukları kredi kartlarına sahip olabilmek için belirlemiş olduğunuz bankanın üç ayrı yönteminden yararlanarak kredi kartı başvurunuzu yapabilirsiniz. Her bankanın kredi kartı başvuruları için sunduğu yöntemler genellikle aynıdır.

Şubeden Kredi Kartı Başvurusu

İnternet her ne kadar yaygınlaşmış olursa olsun birebir iletişim kurulan ortamlar hala en sağlıklı ve geçerli yol olarak kabul edilir. Size en yakın banka şubesine gittiğiniz zaman şubedeki banka personeli ile yüz yüze iletişim kurarak kredi kartı talebinizi belirtebilirsiniz. Fakat burada yine internete göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü bankaların kredi kartı seçenekleri neredeyse sınırsız olduğu için rastgele bir bankanın şubesine gitmek yerine ilk önce kredi kartı çeşitlerini incelemeniz gerekebilir.

Şubeden kredi kartı başvurusu yapacağınız zaman nüfus cüzdanınızı veya ehliyetinizi de yanınızda götürmeyi unutmayın. Kredi kartı başvuru formunuzu banka şubesinde doldurduktan sonra başvurunuz kısa süre içerisinde değerlendirme altına alınacaktır.

Cep Telefonundan SMS ile Kredi Kartı Başvurusu

Şubeye gitmek istemeyen kişiler için iyi bir alternatif olan SMS ile başvuru yöntemi için bankaların ilgili telefon numaralarına kısa mesaj atmanız yeterli olacaktır. T.C. kimlik numaranız ile birlikte SMS üzerinden yaptığınız başvurulardan sonra ön başvurunuz incelenir ve aynı gün sizlere telefon ile dönüş yapılır.

İnternet Üzerinden Kredi Kartı Başvurusu

Günümüzün en popüler kredi kartı başvuru yöntemi internet üzerinden yapılan başvurulardır. İnternet üzerinden online olarak doldurabileceğiniz kredi kartı başvuru formları sayesinde şubeye gitmenize veya SMS yöntemi ile uğraşmanıza gerek kalmaz. Ancak başvurularınız onaylandığı zaman bankaların sizden istediği belgeler ile birlikte şubeye gitmeniz gerekebilir. En rahat ve en fazla tercih edilen bu yöntem ile yapılan başvurularınız kabul edildiği zaman belirtmiş olduğunuz iletişim adreslerinden size geri dönüş yapılır.