Kredi Kartı Başvurum Reddedildi

Borsa Ne İşe Yarar?

Kredi kartı başvurunuz reddedildiyse bunun belirli nedenleri vardır. Her şeyden önce kredi notunuz ya da siciliniz kredi kartı almanıza uygun olmayabilir. Yani engellerden biri kredi notunuzun düşük olması biri de kara listeye girmiş olmanız ve 5 yıllık sürenin bitmemesi olabilir. Kredi kartı başvurunuz reddedildiyse ve bunun nedenlerini merak ediyorsanız yazımızı okuyun.

Kredi kartı almak günümüzde kolaydır. Ancak kredi notunuz düşükse ve riskli bir müşteriyseniz bu durumda kredi kartı almanız kolay olmayacaktır. Aslına bakarsanız üniversite öğrencilerine bile bankalar çok kolay bir şekilde kredi kartı verebilmektedir. Bu yüzden eğer kredi kartı almak için başvuru yaptığınızda başvurunuz reddedilirse bunun önemli sebepleri vardır. Kredi kartı başvurunuzun reddedilmesinin olası gerekçelerini öğrenmek istiyorsanız yazımızın devamına göz atın.

  1. Kredi kartı başvurunuzun reddedilme nedeni düşük kredi notunuz olabilir.

Kredi kartı başvurunuzun reddedilmesinin ilk gerekçesi düşük kredi notudur. Bu durumun esas sebep olup olmadığını öğrenmek için hemen Findeks kredi notu sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Çıkan sonuç 1400 Türkiye ortalamasının altındaysa kredi kartı başvurunuz bu yüzden reddedilmiş olabilir. Ayrıca riskli ya da çok riskli müşteri kategorisinde iseniz bu da kredi kartı başvurunuzun reddedilmesinin gerekçesidir. Bu durumda eğer başka bir kredi kartınız varsa onun tüm borcunu kapatabilir ve iki ya da üç ay boyunca birkaç harcama yapıp gelen ekstre borcunun tamamını ödeyerek tekrar bir kredi notu sorgulaması yapabilirsiniz. Bu durumda eğer başka geciktirdiğiniz bir borcunuz yoksa yüksek ihtimalle kredi notunuz yükselecektir. Böylece yeni bir başvuru yapabilirsiniz.

2. Kredi kartı başvurunuzun reddedilme nedeni kara listede olmanız olabilir.

Eğer borçlarınızı ödememeniz nedeniyle kara listeye girdiyseniz bu durumda bankalar sizin kredi kartı başvurunuzu elbette reddedeceklerdir. Kara listeye giren kişiler 5 yıl boyunca bankalarda kredili mevduat hesabı açamazlar. Bu kişilerin bankalardan kredi ya da kredi kartı almaları mümkün değildir. Bu yüzden kara listede iseniz kredi kartı başvurunuzun reddedilmesi oldukça normaldir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Kredi Notumu Ücretsiz Öğrenmek İstiyorum

3.  Kredi kartı başvurunuzun reddedilme nedeni kart için talep ettiğiniz limit olabilir. 

Kredi kartı başvurunuzun reddedilmedinin olası nedenlerinden biri, kart için talep ettiğiniz limitin tutarıdır. Yani siz kredi kartı başvurusu yaparken bankanın kabul etmeyeceği bir limit talep ettiyseniz banka bu başvuruyu onaylamayacaktır. Bu yüzden bankayla görüşerek hangi limitte kredi kartlarının verildiğini ve hangi limit düzeyinde kartların onaylandığını öğrenebilirsiniz. Bu bilgilere dayanarak başvuru yapmanız daha sağlıklı olacaktır.

Kredi kartı başvurusu yaparken ayrıca kart aidatı yani yıllık kart kullanımı ücreti olmayan kredi kartlarını seçmeniz doğru olacaktır. Ayrıca alışveriş faizlerinin ve gecikme faizlerinin oranına dikkat etmelisiniz. Tüm bunların yanı sıra başvurduğunuz kredi kartlarının özellikleri ve sizin kullanımınıza uygun olup olmadığı da önem taşımaktadır. Alışveriş yaptığınız yerlerle anlaşmalı olan bankaların kredi kartları daha çok işinize yarayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.