Kredi Kartı Asgari Ödeme

Kredi Almak İçin Kredi Notu Kaç Olmalı ?
Kredi Almak İçin Kredi Notu Kaç Olmalı ?

Kredi kartı borcunu ödemekte zorlanan kişilere bankaların sağladığı kolaylıklardan biride asgari ödeme tutarının yatırılmasıdır. Ancak bu durumda kişinin mutlaka harcamalarına bir çeki düzen vermesi ve kredi kartı borcu sıfırlanana kadar kredi kartından harcama yapmaması gerekir. Aksi durumda eksik ödenen borç üzerine eklenen yeni harcamalar ile çok daha zor bir şekilde ödenebilecektir.

Kredi Kartı Asgari Ödeme

Her bankanın uygulamış olduğu kredi kartı asgari ödeme oranı farklı olmakla beraebr bu tutar toplam kredi kartı borcunun yaklaşık yüzde 40’ı kadardır. Kredi kartı asgari ödeme oranı belirlenirken kişinin kredi kartı kullanım süresi de bu oranı etkilemektedir. Yine kredi kartı limiti de borcun belirlenmesinde hesaplamalara dahil edilmektedir.

Kredi Kartı Asgari Ödeme Yapılırsa

Kredi kartı borcu her ay belirlenen kredi kartı hesap kesim tarihi sonunda hesaplanarak kredi kartı müşterilerine kredi kartı ekstresi ile gönderilmektedir. Bu hesap ekstresinde kişinin toplam kredi kartı borcu yer alırken aynı zamanda kredi kartı asgari ödeme tutarı da yer almaktadır. Bu tutarı yatırmanız durumunda kredi kartınız kullanıma açık kalır ancak kredi kartından nakit çekmek hakkınız elinizden alınır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Türkiye'de Kaç Banka ve Kaç Banka Şubesi Var?

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.