Kredi kartı kullanmak isteyen ancak bankalardan bir türlü kredi kartı onayı alamayan kişilerin kredi kartı alabilmek için farklı seçeneklere yönelmeleri gerekir. Öncelikle “kredi kartı alamıyorum” diyen kişinin ilk yapması gereken bankadan kredi kartı red nedenleri için bilgi istemesi önerilir. Çünkü bu nedenin ortadan kaldırılması durumunda banka kredi kartı onayı verecektir.

Neden Kredi Kartı Vermiyorlar

  • Kredi notunun düşük olması yaşanan kredi kartı red nedenleri arasında ilk sırada yer almaktadır. Kişinin düşük kredi notu ortalaması olması durumunda banka tarafından güvenilmez olarak görülmesi sonucunda kredi kartı onayı verilmemesi tercih edilmektedir. Bankalardan kredi kartı almak istiyorum diyen kişilerin kredi notu 1200 puan ve üzerinde olmalıdır.
  • Kara listede olmak ya da kredi sicilinin bozuk olması da bir başka önemli kredi kartı red nedeni olarak kabul edilmektedir. Kara listedekilere kredi kartı verilmesi kesinlikle mümkün değilken aynı şekilde kişinin bozuk kredi sicili geçmişine sahip olması durumunda da bankanın yaklaşımı olumsuz olacaktır.
  • Çalışmayanlara kredi kartı verilmediği gibi maaş bordrosuz kredi kartı onayı alınması mümkün olmadığı için sigortasız çalışanlara kredi kartı verilmemektedir. Ancak kişinin alabilmesi durumunda maaş yazısına kredi kartı onayı çıkması mümkündür.