Kredi Kartı Aidatı İadesi Nasıl Geri Alınır?

Borsa Ne İşe Yarar?

Bankaların haksız oldukları veriler mahkeme kararları ile belirlenmiş olmasına rağmen tahsil etmeye devam ettikleri ücretlerden biride kredi kartı aidatı olarak öne çıkmaktadır. Bunun en önemli nedeni çoğu kişinin itiraz etmeden bankalara bu ücreti ödemeye devam etmesi, bankaların mahkeme için harcamış oldukları tutarın elde ettikleri gelirin çok daha altında kalmasıdır. Yani banka kredi kartı yıllık aidat ücreti için daha fazla kazanç sağlamış olduğu için bu ücreti talep etmeye devam etmektedir.

Kredi Kartı Aidatı İadesi 

Bankalara ödemiş oldukları kredi kartı aidatı tutarının geri almak isteyen kişilerin bunun için sadece kredi kartı aidatı iade başvuru dilekçesi ile önce bankaya, red kararı alması durumunda ise tüketici hakem heyeti kurumuna başvuruda bulunmaktır. Bankalar genelde işi yokuşa sürmek adına müşterilerinin yapmış oldukları başvuruyu reddetmeyi tercih etmektedir.

Ancak her ay yüksek tutarda kredi kartı harcaması bulunan ve ödemelerini düzenli yapan kişileri bankalar kaybetmemek için kestikleri tutarları geri kredi kartına iade etmeyi tercih etmektedir. Bu nedenle kredi kartı ekstresi içerisinde kredi kartı yıllık üyelik ücreti kesilen kişilerin bankanın müşteri hizmetleri telefon numarası üzerinden aramada bulunarak itirazını dile getirmektir. Bu itiraz sonucunda banka için değerli bir müşteri iseniz bankanız sizi kaybetmemek adına bu ücretin iadesine karar verecektir. Bu kararın ardından banka ya kredi kartı puanı olarak para puan yüklemesi yapmakta ya da kesinti yapılan tutarı aynen kredi kartı ekstresine iade edilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Kredi Kartı Başvurum Neden Reddedildi?

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.