İçindekiler

Kredi hesaplama işleminin nasıl yapıldığına dair pek çok soru vardır. Kredi hesaplama işleminin nasıl yapıldığını öğrenmek için yazımızı okuyun.

Kredi almak isteyen herkes bnu hesaplamanın nasıl yapılığını öğrenmek istemektedir. Kredi hesaplaması yapmak aslında zor bir işlem değildir. Bunun hesabın yapıldığını ve hesaplama yapılırken hangi oranların kullanıldığını bilmeniz işlemi kolayca yapmanızı sağlayacaktır. Eğer siz de kredi hesaplamaların nasıl yapıldığını öğrenmem istiyorsanız yazımızı okuyarak bilgi alabilirsiniz.

Eğer hesap makinesi kullanmadan sadece alacağınız kredi tutarına yönelik geri ödemelerinizin ne kadar olacağını öğrenmek adına işlemler yapmak istiyorsanız bunun için bilgisayarınızdan uzaklaşmanıza gerek yoktur. Hemen hemen tüm bankaların websitelerinde ve ayrıca ekonomidebugun.com.tr anasayfasında bu işlemlere yönelik bir kredi geri ödemesi aylık taksit hesaplama aracı mevcuttur.

Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Kredi hesaplama aracına bankadan almak istediğiniz kredi türünü seçip kredi tutarını yazarak ayrıca ne krediyi ne kadar vadeyle almak istediğinizi belirterek kredi geri ödemesi aylık taksit tutarının ne kadar olacağını öğrenebilirsiniz. Faiz oranını aracın kendisi hesaplama sırasında hesaba eklemektedir.

Örneğin faiz tutarı yüzde 1,39 ve siz Akbank’tan 48 ay vadeyle 10 bin TL ihtiyaç kredisi almak istiyorsunuz. Bu durumda kredi geri ödeme aylık taksitlerinizin ne kadar olacağını öğrenmek için Akbank websitesine girerek kredi hesaplama aracının olduğu sayfaya gidebilir, gerekli bilgileri girerek kredi geri ödeme aylık taksit tutarınızın 304,39 TL olacağını görebilirsiniz.

Ödeme Planınızı İnceleyin

Kredi hesaplama aracını kullanırken hesaplama detaylarına girerek masraf ve maliyet oranlarını ve oluşturulan ödeme planını da görebilir, bu detayların PDF dosyasına ulaşabilirsiniz. Ödeme planında taksit tutarınızı, faiz ödemesini, KKDF ve BSMV tutarlarını, anapara ödemesini ve kalan anapara tutarını dönem dönem görmeniz mümkündür.

Söz konusu hesaplamaları konut kredisi, taşıt kredisi, eğitim kredisi, evlilik ya da düğün kredisi için ve ihtiyaç duyduğunuz diğer tüm krediler için yapabilirsiniz.

Kredi hesaplama işlemi, faiz oranlarını ve ödeme planınızı görmenizi sağladığı için size en uygun kredinin hangisi olduğuna kolayca karar vermenizi sağlayacaktır. Banka şubelerini tek tek gezmenize gerek yoktur. Bankaların websitelerine girmeniz yeterlidir.