Kredi Faiz Oranları Artacak Mı?

Borsa Ne İşe Yarar?

Kredi kullanmak isteyen kişiler için önemli olan kriterlerden biride kullanacakları kredi için bankaya ödeyecek oldukları kredi faiz oranı rakamlarıdır. Özellikle de son derece uzun vadelerin ve yüksek tutarların kullanıldığı konut kredisi paketlerinde uygulanan faiz oranlarında yaşanan küçük miktarlı farklar bile toplamda büyük tutarların ödenmesine neden oluyor.

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları Artacak Mı?

Son günlerde düşüş eğilimi göstermeye devam eden ihtiyaç kredisi faiz oranları için düşüş eğiliminin devam edeceği  beklentisi bulunuyor. Yakın zamanda kredi faiz oranlarının yükselmesine neden olabilecek bir gelişme gündemde bulunmazken ekonomik verilerin aynı seviyede seyretmesi durumunda kredi faiz oranlarında bankaların yükseliş yönlü bir müdahalede bulunmayacağı öngörülüyor.

Konut Kredisi Faiz Oranları Düşecek Mi?

Uzun vadeli ve yüksek tutarlı krediler olan konut kredisi bu nedenle faiz oranları konusunda son derece dikkatli davranılması gereken kredi türleridir. Konut kredisi faiz oranları yükseldikçe kişilerin ödeyecekleri toplam faiz yükü hızlı bir sıçrayış ile yükselmektedir. Son dönemde konut kredisi faiz oranları düştü şeklinde haberler sık sık yapılırken yakın dönemde kredi faiz oranlarında bir yükselişe gidilmesi beklenmiyor.

Konut Kredisi Yapılandırma 

Konut kredisi faiz oranları üzerinde yaşanan değişiklikler önemli olmakla beraber konut kredisi faiz oranları kadar önemli olan bir diğer kriter kişinin aradığı konutu bulmasıdır.  Yani aradığınız kriterlere sahip olan bir konutu bulmanız durumunda konut kredisi faiz oranları dikkate alınmamalı ve konut satın alınmalıdır. Çünkü konut kredisi faiz oranları düştüğü anda konut kredisi yeniden yapılandırma başvurusunda bulunmanız mümkündür. Bu başvurunun ardından konut kredisi düşen faiz oranları üzerinden yeniden hesaplanarak yapılandırılır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Kredi Kartı Asgari Tutar Hesaplama

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.