Kredi Çıkmıyor

Borsa Ne İşe Yarar?

Kredi red nedenleri son derece çeşitli olmakla beraber kredi onayı alamayan kişilerin pek çoğu “kredi çıkmıyor” şikayetinde bulunmaktadır.

Kredi Çıkmayana Kredi 

Kredi kullanamayan kişilerin kullanabilecekleri farklı pek çok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler arasından seçilecek olanın belirlenmesinde kullanılacak olan kişinin neden kredi onayı alamadığıdır.

Örneğin düşük kredi notu olanlara kredi veren bankalar bulunduğu için kredi başvuru formu doldurmadan önce kredi notu sorgulaması yapılmalı ve kredi notuna göre bir bankada karar vermelidir. Kredi notu 1100 puan ve altında ise bu durumda kredi başvuru formu doldurulmalı bunun yerine kredi notunu yükseltme teknikleri uygulanarak not ortalamasını yükseltmeye çalışmalıdır.

Kara Listede Olanlara Kredi 

Kredi başvurusu reddedilen kişilerin kara listede olmaları durumunda ne yazık ki asla kredi kullanmaları mümkün değildir. Bu kişilere kredi çıkmıyor diye üzülmeyin şeklinde ilan veren aracı kurumlar dahi yardımcı olamaz.

Çünkü bu kişilerin yasal olarak kredi kullanmaları asla mümkün değildir. Kredi kullanmak için ilk yapılması gereken yasal olarak belirlenen 5 yıllık sürenin dolması, kara liste affı için başvuruda bulunulması ya da kara listeden çıkmak için dilekçe yazılmasıdır. Ancak bankalar günümüzde artık kara listeden çıkan kişileri kendi veritabanlarında saklamaya devam ettikleri için bir kere kara listeye giren kişilerin bir daha kredi onayı almaları kesinlikle mümkün değildir.

Kredi Çıkmıyor Nasıl Para Bulabilirim?

Acil para ihtiyacı duyan herkesin artık ilk tercih ettiği yöntem bankadan kredi çekmek olurken kredi kullanamayan kişilerin kullanabilecekleri yöntemler kuyumcudan senetle para almak, tefeciden para almak ya da kredi kartından taksitli nakit avans çekmek olmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Enpara Kredi 2018 Yılı Güncel Faiz Oranları

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.