Kredi çekemeyen kişilerin kullanabilecekleri farklı yöntemler bulunmaktadır. Bu nedenle kişilerin “bana kredi çıkmıyor” diyerek pes etmeleri yerine bu yöntemleri denemeleri kredi onayı almalarını sağlayabilir. Bu konuda dikkat edilmesi gereken ilk şey kişinin kredi notu sorgulama hizmetinden yararlanarak kendine ait olan kredi notu ortalaması rakamını öğrenmesidir.

Çünkü yapılması gerekenler bu rakama bağlı olarak belirlenir. Kredi notunuz 0 ile 1.100 puan arasındaysa ne yazık ki kredi kullanmanız gerçekten çok zordur. Böyle bir durum varsa kredi kullanmak istiyorum diyen kişinin ilk yapması gereken mutlaka kredi notunu yükseltmek için çeşitli taktikler deneyerek kredi notunu en az 1.200 puan üzerine taşımaktır.

Kredi notu güncellemesi 3 ay da bir yapıldığı için 3 ay boyunca kişinin tüm kredi taksitleri ve kredi kartı ödemelerini tam zamanında eksiksiz yapması, kredi kartı limitinin tümünü kullanarak son ödeme tarihinde borcun tamamını yatırması ve bankada vadesiz hesap açtırarak tüm düzenli ödemelerini ve faturalarını buradan yatırması oldukça etkili bir şekilde sonuç vermekte ve kısa sürede kredi notunu yükseltmek için yeterli olmaktadır. Kredi notu 1.100 puan ile 1.400 puan arasında ise bu durumda kişinin kredi onayı alabilmesi daha kolay olmakla beraber bu kişilerin ya en kolay kredi veren bankalar üzerinden başvuruda bulunmaları ya da ipotekli ihtiyaç kredisi gibi kredilere yönelmeleri gerekir. Yine altın teminatlı kredi gibi kesin onay verilen kredi türleri de düşük kredi puanına sahip olan kişilerin kredi onayı almalarını kolaylaştırmaktadır.