“Bankalar bana kredi vermiyor” diyen kişilerin uygulayabilecekleri farklı yöntemler bulunmaktadır. Aslında kredi çıkması için alınabilecek basit önlemler bulunmaktadır.

Bu önlemlerin alınması durumunda kredi onayı çok daha kolay bir şekilde alınabilmektedir. Kolay kredi kullanmak isteyen kişilerin dikkat etmeleri gereken en önemli nokta kredi notu ortalamalarını mümkün olan en yüksek seviyede tutmaktır.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Banka 

Bankaların kredi başvuru formu dolduran müşterilerini ilk değerlendirdikleri veri kredi notu ortalamalarıdır. Yüksek kredi notu ortalaması olan kişilerin kredi başvuruları daha kolay bir şekilde onaylanırken düşük kredi notu ortalaması olan kişilerin ise ne yazık ki çoğu zaman kredi başvuruları reddedilmektedir.

Bu nedenle kredi notu düşük olan kişilerin kolay kredi veren bankalar üzerinden kredi başvurusunda bulunmaları gerekir. Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar bulunmakla beraber en kolay kredi veren banka sıralamasında Odeabank, ING Bank, N kolay kredi paketini barındıran Aktifbank yer almaktadır.

Kredi Çıkması İçin Ne Yapmalıyım?

  • Kredi notu mümkün olduğunca yüksek tutulmalıdır. Bunun için bankalara olan borçların düzenli olarak ödenmesi çok önemlidir.
  • Kredi başvuru formu doldurmadan önce mutlaka kredi notu sorgulama işlemi gerçekleştirilmelidir. Kredi notu puanına göre kredi limitinin belirlenmesi durumunda kredi onayı alınması daha kolay olacaktır. Düşük kredi notu olan kişilerin başvuru formu doldururken kredi kullanmak istedikleri limiti de düşürmeleri gerekir.
  • Yine düşük kredi notu ortalaması olan kişilerin kolay kredi veren bankalar üzerinden kredi başvurusunda bulunmaları önerilmektedir.