Kredi kullanamayan ve acil paraya ihtiyacım var diyen kişilere hizmet veren pek çok aracı finans kurumu bulunmaktadır. Bu kurumlar tarafından verilen “kredi çıkartılır” ilanları ise her geçen gün daha fazla kişinin kurtarıcısı olmaya devam etmektedir. Çeşitli kredi red nedenleri bulunmakta olup kişinin bu aracı kurumlardan yararlanabilmesi için mutlaka öncesinde neden kredi onayı alamadığı hakkında bilgi edinilmektedir.

Kredinizi Biz Çekelim Siz Ödeyin 

Kara listede olanlara kredi veren bankalar bulunmadığı için bu nedenle kredi kullanamayan kişilere aracı finans kurumları farklı yöntemler sunmaktadır. Bunlardan biri de faturalı hattan kredi kullanmaktır. En az 6 aydır faturalı hat kullanan kişilere hatları üzerinden kredi kullandırılmakta olup kullanılan bu kredi sanki faturalarına satış gibi yansıtılmakta ve taksitle telefon almış gibi gösterilerek bunun karşılığında kredi kullandırılmaktadır.

Senet Karşılığında Para Verenler

Para veren firmalar bulunduğu gibi senetle para verenler de bulunmaktadır. Özellikle de senetle para veren tefeciler her gün sayı olarak artarken tefeciden para almak kesinlikle bir suç değildir. Ancak tefecilik yapmak yasalar karşısında hapis cezası olan bir suç olarak kabul edilmektedir.

Tefeciden para almak son derece kolay olmasına karşın borcun zamanında ödenememesi durumunda büyük sorunlar ortaya çıkarken bu kişilerin hiçbir güvenirliği bulunmaması da büyük bir riskin üstlenilmesi anlamına gelmektedir. Zaten tefeciden para alan pek çok kişinin bir süre sonra tefeciden kurtulmak için türlü çareler aramaya başladığı görülmektedir.