Düşük kredi notu ve bozuk kredi sicili gibi farklı pek çok nedene bağlı olarak pek çok kişi bankalardan kredi reddi sonucu almaktadır. Kredi başvurusunun reddedilmesi sorununu yaşayan kişiler acil para ihtiyaçlarını karşılamak için alternatif çözümler aramaktadır.

Kredi Çıkaran Firmalar 

Kredisi çıkmayanlara kredi kullandırma amaçlı hizmet veren aracı pek çok firma bulunmakta olup bu firmalar komisyon karşılığında kredi kullanımına izin vermektedir. Bu firmaların bazıları kredi notu yükseltme teknikleri ile kısa sürede kredi onayı almanızı sağlarken bazıları da kurdukları özel sistem sayesinde taksitle mal satışı yapıyor gibi göstererek kredi onayı alınmasını sağlamaktadır.

Komisyon İle Kredi 

Komisyonlu kredi verenler her geçen gün sayı olarak artmaya devam ederken burada önemli olan kişinin önceliği her zaman bankalara vermesidir. Bankaya kredi başvuru formu doldurularak ilk adım atılmalı, kredi reddi kararı çıkarsa kredi red nedenleri öğrenilerek bu nedenin ortadan kaldırılması amaçlanmalıdır.

Kredi Çıkmayana Kesin Kredi 

Kredi çıkmayanlara kesin kredi çıkartılır ilanları her geçen gün artarken bu ilanlara başvuruda bulunurken dikkat edilmesi gerekir. Çünkü kişilerin çaresiz durumları acil nakit para ihtiyaçları için bazen yanlış adım atmalarına neden olmaktadır. Dolandırıcılara karşı kendinizi koruyabilmeniz için asla sizden peşin komisyon isteyen kişilere itibar etmemeniz, kredi kullandırımı için her zaman resmi kurumları tercih etmeniz kendinizi korumanız açısından çok önemlidir.