Kredi Çekmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

Borsa Ne İşe Yarar?

Bankalar kredi kullanmak istiyorum diyen müşterilerinin bazı şartları taşımalarını ister. Bunlardan belki de en önemli kişinin sahip olduğu kredi notu ortalamasıdır. Kişinin düşük kredi notu ortalamasına sahip olması durumunda hem bankadan kredi onayı alması zorlaşmış olur hem de bankadan onay alabileceği kredi tutarı azalır.

Bu tip sorunları yaşamak istemeyen kişilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konu sahip olunan kredi notu ortalamasıdır. Kredi notunu yüksek tutmak artık hem daha kolay kredi kullanmayı hem de daha düşük kredi faiz oranlarından yararlanılması anlamına gelmektedir. Peki, kredi çekmek için kredi notu kaç olmalı? Kolay kredi çekmek için kredi notunun en az 1.500 puan alması gerekir. Bu puanın altına düşülmesi durumunda ise kredi çekilebilmesi kişinin çekmek istediği kredi tutarı ve aylık gelirine bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Yani kişinin aylık belgelenebilir geliri yüksekse ve kişi düşük tutarlı bir ihtiyaç kredisi kullanacaksa bu durumda kolaylıkla kredi onayı alınabilir. Ancak yüksek konut kredisi başvurularında mutlaka kredi notu ortalaması da hesaplama için önemlidir. Burada bir diğer önemli konu ise kişinin belgelenebilir aylık gelir tutarı, çalışma durumu ve sigortalılık süresidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Kredi Notunu Ne Düşürür?

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.