Kredi Çekmek İçin Kredi Notu En Az Kaç Olmalı?

Borsa Ne İşe Yarar?

Kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin dikkat etmeleri gereken en önemli noktalardan biri de kredi notu ortalamalarıdır. Düşük kredi notu ortalamasına sahip olan kişilerin kredi onayı almaları zorlaşırken aynı zamanda kredi kullanabilecekleri kredi tutarı da düşmektedir. Bu nedenle kredi notu ortalaması sürekli kontrol altında tutulmalı ve belirli bir sınırın altında kalmamasını sağlamaktır.

Kredi çekebilmek için kredi notu en az 1.500 puan ve üzeri olmalıdır. Yine bu puana ek olarak kişinin sigortalılık süresi ve aylık gelir tutarı da kredi başvurusunun kabul edilmesinde son derece önemlidir. Özellikle de aylık gelir tutarı çok önemlidir. Aylık gelir tutarının yetersiz olması durumunda kişinin kredi notu ne kadar yüksek olursa olsun yine de kredi reddi kararı verilir.

Bunun nedeni kişinin kredi notu ortalaması ne kadar yüksek olursa olsun aylık gelir tutarının düşük olması nedeni ile bir süre sonra ödeme zorluğu yaşayacağı kanısıdır. Bu nedenle kredi kullanmak isteyen kişinin öncesinde mutlaka kredi hesaplaması yaparak aylık ödeyeceği tutarı belirleyerek buna göre başvuruda bulunmasıdır. Örnek vermek gerekirse maaşı 2 bin lira olan bir kişi en fazla aylık ödemesi bin liraya kadar olan kredi paketleri için onay alabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Kredi Puanım Yükselmiyor

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.