Kredi kullanmak isteyen kişilerin bu kredi paketini kullanabilmek için belirlenen şartları taşımaları ve ilgili evraklar ile bu şartları taşıdıklarını kanıtlamaları gerekmektedir. Bankanın talep ettiği kredi başvuru evrakları kişinin kullanmak istediği kredi türüne göre değişmektedir.

İhtiyaç Kredisi Başvuru Evrakları 

En çok kullanılan kredi türleri arasında yer alan ihtiyaç kredisi evrakları da kendi aralarında farklılıklar göstermektedir. İstisnasız tüm kredi paketlerinde talep edilen kredi başvuru evrakları kimliğin aslı ve fotokopisi, aylık geliri gösteren maaş bordrosu gibi gelir belgeleri, ikametgah belgesi ya da faturalar gibi adresi gösteren belgedir.

Buna ek olarak ipotekli ihtiyaç kredisi için ipotek gösterilecek olan taşınmazın tapusunun aslı ve fotokopisi, eğitim kredisi için kredi kullanılacak olan eğitim giderine ait proforma fatura ve alışveriş kredisi içinde alışveriş faturasıdır. Her bankanın talep ettiği başvuru evrakları farklılıklar gösterebildiği için öncesinde banka ile iletişime geçilerek evraklar hakkında bilgi edinilmesi gerekir.

Konut Kredisi Başvuru Evrakları 

Konut kredisi kullanmak isteyen kişilerin ihtiyaç kredisi başvuru evrakları arasında yer alan kimliğin aslı ve fotokopisi, aylık geliri gösteren maaş bordrosu gibi gelir belgeleri, ikametgah belgesi ya da faturalar gibi adresi gösteren belgelere ek olarak satın almak istedikleri konutun tapu fotokopisini beyan etmeleri gerekmektedir.

Taşıt Kredisi Başvuru Evrakları 

Kişisel evraklara (kimlik, adres ve gelir belgesi evrakları) ek olarak sıfır araç kredisi başvurusu için satın alınacak araca ait proforma fatura, ikinci el araçlarda ise noter onaylı satış sözleşmesi ve aracın ruhsatı yeterlidir.